Запор у собаки, що робити?

Запор у собаки, що робити?

Що робити, коли у собаки запор Запор у тварини може виникнути в результаті порушення дефекації при попаданні в кишечник грудок вовни. Це відбувається, коли собаки вилизують свою шерсть в періоди її активного випадання. Також порушення в роботі кишечника трапляються при глистової інвазії, коли кількість паразитів так велике, що вони закривають просвіт. Іноді собаці не дістає вологих кормів або її перегодовують, а це теж може викликати запор.

Причинами захворювання можуть стати також травми черевної порожнини, хвороби нирок і печінки. ортопедичні проблеми, застій секрету параанальних залоз і захворювання простати (у псів). При симптоматичної терапії (у відсутності протипоказань) собаці можна поставити клізму. Однак потрібно проконсультуватися з ветеринаром.

Він допоможе розрахувати потрібну кількість води для цієї процедури, відповідне ваговій категорії саме вашої собаки. Якщо ефекту не буде, використовуйте проносні препарати: сольові (сульфати магнію та натрію), синтетичні (бисакодил, пурген), масляні (оливкова і соняшникова олії). Також застосовують засоби, здатні размягчать калові маси: препарати лактулози і вазелінове масло.

Його давайте тварині при перших ознаках запору (на кілограм ваги 1, 5мл масла). Якщо запор викликаний застоєм калових мас, вводите масло в пряму кишку. Зняти спазми гладких м’язів допоможуть но-шпа і паранефральній новокаїнова блокада.

При відсутності апетиту протягом декількох днів і появі блювоти собаці призначається інфузійна терапія (крапельниці). Це допоможе при боротьбі з зневодненням організму. У рідкісних випадках, якщо положення важке, вдаються до видалення вмісту товстого кишечника хірургічним шляхом. Слід приділяти особливу увагу харчуванню собаки.

Не давайте кістки, доповнюйте їжу молочно-рослинними продуктами. Найчастіше вигулюйте собаку, дозволяючи їй більше рухатися.

Запор у собаки, що робити?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!