У яких містах є метро?

У яких містах є метро?

У процесі розселянення та індустріалізації жителі сільської місцевості стали поступово перебиратися в міста, в пошуках більш легкою, комфортною і благополучного життя. Цей процес триває і сьогодні, в селах складно знайти роботу і дати своїм нащадкам гарну освіту. Як результат безмірного зростання населення міст, виникають проблеми з наземним пересуванням автомобільним транспортом, нескінченні пробки, які в мегаполісах не припиняються практично ніколи. Виходом з ситуації, що складається стала поява такого виду транспорту, як метро.

Початок метробудування в Росії, точніше на той період в СРСР, було покладено в 1931 році в Москві, де почалося будівництво першої 11 кілометрової гілки Московського метрополітену. 1. Москва. 2. Санкт-Петербург.

3. Нижній Новгород. 4. Новосибірськ.

5. Самара. 6. Єкатеринбург. 7. Казань.

Крім цього списку, у Волгограді мається, так званий, метротрам, це теж саме метро, тільки що базується на трамвайному рухомому складі. Разом, в даний час в Росії, використовується 309 станцій метрополітену, в різних містах. Загальна довжина ліній метро дорівнює 460 кілометрів. З року в рік, середнє число перевезених в метро пасажирів складає понад 4, 2 мільярдів чоловік, це більш ніж у півтора рази перевищує пасажирські перевезення Російських залізниць. Росія займає місці в світі за кількістю міст мають метро і на четвертому місці, за протяжністю мережі метрополітену країни.

Крім цього, найдовшою у світі по протяжності лінією метро, заслужено визнана Серпуховсько-Тімірязєвська лінія в Москві, її довжина становить 41, 2 км. Найглибшим метро в світі, за середньою глибиною залягання рівний 57 метрів, визнано метро Санкт-Петербурга. Витрати на будівництво першого спускового ділянки метро в Єкатеринбурзі, тоді ще в Свердловську, окупився за рік до його здачі, за рахунок видобутку корисних копалин, під час будівництва.

За статистикою різних пригод, найнебезпечніше метро в Росії, в Санкт-Петербурзі, а найбезпечніше в Новосибірську. У Москві на станції метро Площа Революції стоять 76 бронзових робітників, селян, матросів і солдатів.

Рекордний стаж роботи понад 60 календарних років, мали два співробітника Московського Метрополітену, Лаврик В. В. та Фінгерут Д. С., початком їх роботи було днем відкриття самого московського метро.

У яких містах є метро?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!