У чому вимірюється опір?

У чому вимірюється опір?

Про опір Ви вже чули в статті. Про мультиметр в статті. Для позначення мультиметра ми з Вами розмовляли ще в статті.

Давайте навчимося нехитрому ремеслу — вимірювати опір за допомогою цифрового мультика. Аналогові мультиметри (на фото нижче), мені не дуже подобаються, так як приходиться вважати ділення і множити на коефіцієнт. Як бачите на фото, для того, щоб виміряти опір, потрібно поставити мотовку на зелені значки, і множити на значення, на яке ми поставили мотовку. Погодьтеся, не дуже то і зручно.

Все, напевно, бачили мій мультик Як Ви знаєте, опором володіють всі речовини на Землі, будь це мідний дріт або навіть повітря. А от для того, щоб його виміряти, ми скористаємося нашим приборчиком. Зі статті ми з Вами знаємо, для того, щоб заміряти опір, нам потрібно повернути мотовку на «вимір опору».

Це весь наш верхній ряд зеленого кольору. Буківка «К» означає, що ми збираємося міряти кілоомах, а буква «М» означає, що ми збираємося міряти мегаомах. До буковки показаний межа вимірювання. Якщо у нас горить одиничка на дисплеї мультика, значить перемикаємо мотовку на більш більший межа.

Це одна з розповсюдженний видів постійних резисторів. 82R означає, що його опір має бути 82 Ома. Перевіряємо, чи так це? Для цього прикладаємо один щуп до одного кінця, другий іншого кінця.

Не збрехав! 0. 1 Ом не в рахунок Якщо відхилення від запису на резистори відрізняється від вимірювання його номіналу більш ніж на 10%, то краще його не використовувати. Давайте заміряємо змінний резистор. У змінного резистора ми можемо міняти опір вручну. Те ж саме стосується і підлаштування резисторів — це один з різновидів змінних резисторів.

Внизу ми бачимо напис 47 КМ. Значить його опір має бути 47 кіло між двома крайніми контактами. Це його вид знизу.

За допомогою палички ми можемо крутити його по або проти годинникової стрілки, тим самим змінюючи опір між середнім контактом і крайніми. Заміряємо повний опір переменніка. Ставимо щупи по крайніх контактам. Мда.

Трішки інший опір. Наш змінний резистор занадто вже застарий, тому опір вже поуменьшилось. Можна його сміливо викидати.

Але це не означає, що він неробочий. Для того, щоб перевірити робочий чи він, крутимо ручку переменніка до упору проти годинникової стрілки і заміряємо опір між лівим і середина контактом. Має вийти близько до нуля.

Крутимо ручку за годинниковою стрілкою, але не до кінця. Заміряємо знову опір між серединою і лівим контактом. Заміряємо опір між серединою і правим контактом. У сумі повинен вийти результат як по крайніх контактам. 12.

2 +27. 6 = 39. 8 Майже все правильно, значить переменнік у нас справний. Деякі переменнікі мають діапазон немає від нуля, а від якого то іншого значення, наприклад від 10 до 100 КОм і тд. Будьте пильні, перевіряючи такі переменнікі.

Для того, щоб не було похибок, як у мене, Ви повинні добре притискати щупи до вимірюваних опорам. Незручно, тримати в одній руці фотік, а в іншій все інше. При вимірі не беріться за контакти опору і оголену частину щупів руками, так як буде дуже пристойна похибку.

Ваше тіло теж володіє опором, і тому мультик заміряє Ваше опір тіла і резистора, що призведе до неправильного результату.

У чому вимірюється опір?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!