Як зводити собак?

Як зводити собак?

Як і коли правильно звести собаку (вівчарку 1, 5 року)? Зазвичай собак в’яжуть на 3-4 течку, моя думка — не раніше 2, 5 — 3 років. В’язка виробляється на 13 та 15 дні від початку тічки, але краще зробити мазок «на готовність» т. к. є собаки, у яких оптимальний день сильно раніше чи пізніше терміну. В’яжуть обов’язково та території кобеля (виняток — дуже досвідчений кобель, господарі якого впевнені, що він пов’яже де завгодно, і вони з якихось своїх причин не хочуть в’язки на своїй території.

В’язку ДУЖЕ бажано проводити за допомогою досвідченого інструктора з в’язанням, його можна знайти в будь-якому клубі і беруть вони зазвичай не дуже дорого, лікувати собак потім набагато дорожче, а при в’язці без інструктора дуже велика ймовірність травм, як кобеля, так і суки, крім того , можуть виникнути всякі психологічні проблеми, собак можна зірвати так, що в майбутньому вони в’язатися просто не зможуть. І ще я завжди дуже рекомендую в’язати собак тільки тоді, коли кількість РЕАЛЬНО бажаючих цуценят хоча б в 2 рази більше кількості передбачуваних новонароджених.

Ті, хто каже — «хороша собака — от би мені таку! «Найчастіше знайдуть мільйон причин, чому вони саме зараз не зможуть у вас цуценя взяти і є всі шанси, що замість однієї вівчарки у вас буде 6-7-8 — ви ж не викинете і не приспите підросли цуценят, якщо їх ніхто не візьме ? А пристроювати цуценят зараз ДУЖЕ важко, тим більше вівчарки не належать до модних породам.

Як зводити собак?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!