Як зв’язати светр реглан?

Як зв'язати светр реглан?

В’язання реглана зверху або від горловини побудовано на кількох нескладних розрахунках. Головна причина всіх невдач, а звідси боязні в’язати моделі на його основі криється в бажанні відразу виконати досить складну модель без розуміння де і звідки беруться ті чи інші цифри.

У цьому випадку одні розрахунки накладаються на інші і в результаті виходить щось, мало схоже на реглан. Тому простіше і надійніше рухатися поступово від простого до відносно складного. Найпростішим у цьому випадку є светр, в якому немає застібок і в’яжеться він від горловини єдиним полотном. Спочатку визначають ширину горловини спинки, яка дорівнює відстані між верхніми точками задніх ліній реглана.

Тут слід пам’ятати, що у дитини віку 9-14 років вона становить від 11 до 13 см, у жінок 14-15, а у чоловіків 16, 5-18 см. Більше бути просто не може.

Тепер множимо дану цифру на щільність в’язання (наприклад, щільність в’язання 2 петлі в см, а ширина 15 см, значить слід набрати 30 петель або 29 або 31 в разі потреби центральної петлі для малюнка або вимог рапорту візерунка). Але це ще не все. Ширина рукава становить третину від ширини спинки, тобто в нашому випадку 10 петель або 11 або 9, знову ж якщо потрібна центральна петля або того вимагає візерунок.

Вже виходить 50 петель (два рукави і спинка). Далі слід додати ще 6 петель для кутових петель.

Це постійна кількість за будь-яких розрахунках. Виходить 56 петель (петля переду-кутова петля-10 петель рукава-кутова петля -30 петель спинки — кутова петля — 10 петель рукава — кутова петля — петля переду). На спиці набирають розраховану кількість, але в коло їх не замикають, адже ще немає переду, і в’яжуть. Виріз горловини виконується прямими і зворотними рядами.

Перший ряд в’яжуть виворітними петлями і далі в кожному особовому ряду додають по 10 петель в наступному порядку: по 1 петлі спочатку і в кінці в’язання, по дві петлі з обох сторін кутових петель. Існують десятки варіантів виконання ліній реглана, які будуть розглянуті окремо, а поки не слід відволікатися від розрахунку. Зв’язавши 5-7 см, полотно у вигляді півмісяця приміряють і дивляться не дійшло чи в’язання до яремної ямки.

Їли немає, потрібно в’язати далі, якщо так — то зупинитися і перерахувати петлі. Кількість петель переду поки ще менше, ніж спинки, а для подальшого в’язання кокетки воно має збігатися, тому різницю просто добирають, набираючи відсутню кількість між двома «рогами півмісяця». В’язання замкнулося в коло. Тепер додаток йде тільки за кутовими петель. а це по 8 петель в кожному другому ряду.

Кількість петель на спиці зростає, тому для зручності примірки та роботи бажано перейти на спиці з більш довгою волосінню. Лінія реглана повинна закінчуватися на 3-5 см нижче пахвовій западини. Для більшості жінок довжина лінії реглани коливається від 25 до 28 см, чоловіків 30 — 33 см., для дітей в’яжуть з солідним запасом на виріст. Ці цифри можуть бути трохи збільшені при в’язанні для широкоплечих.

Важливо: часто кокетку в’яжуть ажурною або з кольоровими візерунками. Якщо перше розширює полотно, то друге його помітно стягує. тому ритм додатків може змінюватися, це може бути і через 3 або 4 ряди в’язання. Цим цінна можливість примірки під час в’язання, яка і дозволяє внести поправки. Часто, особливо пані розкішних розмірів добирають для кращої посадці по фігурі в пахвах ще кілька см (іноді навіть до 8-10) і продовжують в’язання переду і спинки вже в збільшеній кількості. Рукава в’яжуть до бажаної довжини з поступовим звичним скороченням петель.

Спинку і перед бажано в’язати єдиним полотном, щоб уникнути бічних швів. Ось і всі основні теоретичні премудрості розрахунку при в’язанні светри регланом зверху.

Дата запису: субота, 29th Вересень 2012 20:34, розміщено у рубриці.

Ви можете підписатися на фід коментарів.

Як зв’язати светр реглан?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!