Як зупинити лактацію?

Як зупинити лактацію?

Загальні поради консультантів (сформулювала Дінка прощається з дитинством) Що робити і чого не робити з грудьми при відлученні? 1. Після півроку з народження дитини — немає сенсу приймати гормони. Молоко виробляється за принципом «попит-пропозиція», а не по гормональним причин. Якщо попит падає, кол-во молока зменшується, поки воно не зникає взагалі. Для довідки: молоко в грудях перестає утворитися коли воно в грудях коштує (у самому молоці є фермент FIL який відповідає за зменшення лактації).

А ліки для придушення лактації мають дуже неприємні побічні ефекти, наприклад, для бромкриптина аж до інфаркту міокарда. 2. Немає ніякого сенсу перев’язувати груди. Для полегшення досить одягнути хороший бюстгальтер.

Перев’язка грудей не перешкоджає приходу молока, і може привести до ускладнень (підвищує ймовірність маститу, а також погіршує кровопостачання молочних залоз, що може призводити до неприємних наслідків). 3. Що ж робити? насамперед, відлучати поступово, тобто якщо у вас було 3 годування — зняти одне, через тиждень або хоча б 2-3 дні другого, а потім вже і третє. Якщо так не виходить, доведеться зціджувати частіше, це нормально. Боятися зціджувати не треба. Якщо є переповнення грудей, можна і потрібно зцідити.

Ви самі побачите, що кількість зціджувати молоко тане день у день. Зціджувати тільки до тих пір, поки не відчуєте полегшення.

4. Після зціджування прикладіть холодний компрес. Можна прикладати холодні листи звичайної капусти. Деяким краще допомагає, якщо капусту попередньо пом’яти або прокатати качалкою і покласти на невеликий час в морозилку. Тримати на грудях, поки не стане млявою і вареної. Процес завершення може зайняти кілька днів, тиждень.

Це нормально і найменш травматично для грудей. 5. Якщо груди трохи болить, але м’яка — це означає що застоїв немає, але все трохи запалене. Запалення легке знімається саме холодом, краще глибоким, типу мороженої курки, ну або просто льодом в полотенчики. 6. Є трави, знижуючі лактацію: перцева м’ята і шавлія. Відварювати і пити 5-6 склянок на день.

7. Якщо ви знаєте, що якийсь продукт або велике у рідини можуть спровокувати у вас приплив молока, звичайно, утримайтеся від цього під час відлучення. Якщо приплив все ж стався, дійте за інструкцією: зцідите до полегшення, прикладіть капусту, холодний компрес.

8. Якщо ви помітите ущільнення, почервоніння, температура підніметься — це вже дійсно тривожні фактори. ставитися до цього як до починається маститу. в цьому випадку вам сюди.

Як зупинити лактацію?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!