Як зробити жучок?

Як зробити жучок?

На сьогоднішній день у всесвітній комп’ютерній мережі Інтернет можна знайти сотні схем, як зробити жучок в домашніх умовах. Широко поширені схеми спаяних з різного електронного мотлоху переносних жучків і спеціально розроблених для домашніх телефонів прослушок. Але все більшої популярності набуває виготовлений зі старих мобільних телефонів жучок своїми руками.

Це пов’язано з доступністю всіх необхідних для роботи матеріалів і швидкістю налаштування отриманого вироби, адже на налаштування звичайного електронного жучка може піти кілька днів, якщо не тижнів. Тим більше що багато хто з схем, запропонованих в мережі Інтернет, просто не працюють.

Жучок для прослушки, зроблений зі старого мобільного телефону має ряд переваг перед своїми електронними побратимами: більш широкий радіус дії (тобто жучок зможе вловлювати звуки голосів на великих відстанях), автоматичний підйом трубки через один-два гудка. Істотною перевагою також є те, що жучок з телефону ніяк не зможе видати себе, через свою абсолютної несхожості з мобільником після переробки: у ньому будуть видалені підсвічування і вібрація. Щоб зробити жучок з мобільного телефону, потрібно паяльник, старий мобільний телефон, кілька конденсаторів і транзисторів. Бажано знайти дуже старий мобільник, якщо він буде з чорно-білим дисплеєм — взагалі чудово, адже схеми цих телефонів дуже економічні.

Добре зарекомендували себе для таких цілей компактні жіночі мобільні телефони марки «Панасонік». Тепер, коли відповідний девайс обраний, займаємося його розбиранням: знімаємо захисний корпус, викидаємо клавіатуру і її підкладку. Хороший жучок з телефону можна отримати тільки випаявши всі світлодіоди: підсвічують клавіатуру, дисплей, що грають декоративну роль.

Коли всі світлодіоди видалені, необхідно так само позбутися і від вібрації, видаливши моторчик з транзистором. Таким чином, жучок з мобільного виявити буде складно, адже він стане фактично непомітним, плюс видалення світлодіодів і вібрації істотно продовжить час роботи жучка. Тепер продовжуємо намагатися зробити жучок своїми руками. Знаходимо будь-який з запропонованих транзисторів: з вітчизняних — КТ315, КТ3102, або із зарубіжних аналогів — С9014, С9018 в одному екземплярі. І ще потрібно один резистор з опором від двох і двох до п’ятнадцяти кОм; конденсатор (підійде будь з опірністю від п’ятнадцяти до п’ятдесяти Вольт і ємністю від одного до десяти мкФ) і маленький діод.

Коли всі деталі в зборі можна зробити жучок для прослушки. Спочатку потрібно виготовити замикач, який буде піднімати трубку, тобто сам натискати на зелену кнопку при вхідному дзвінку. На цьому етапі роботи перевіряється полярність кнопок телефону за допомогою такого агрегату, як мультиметр. Еммітор транзистора необхідно приєднати до мінуса на кнопці, а колектор, відповідно, — до плюса.

Резистор в свою чергу припаивается до бази, при цьому одна його ніжка залишиться вільною. Потім необхідно викинути динамік від телефону і замінити його впаяним маленьким діодом, при цьому він буде пропускати плюс. На конденсаторі знаходимо плюс, припаюємо до діода, мінус при цьому необхідно припаяти до найближчого вільному контакту.

У резистора все ще залишилася вільна ніжка. До неї необхідно припаяти плюс конденсатора і замикач буде готовий до експлуатації. Роблячи жучок своїми руками необхідно уважно дивитися на схеми, що б не пропустити необхідну деталь. На даному етапі роботи перевіряється працездатність автоматичної системи підняття трубки. Телефон включається (бажано заздалегідь припаяти кнопку на місці включення), — попередньо в нього вставляється СІМ-карта, — і відбувається перший дзвінок.

Якщо трубка автоматично піднялася, значить, жучок для прослушки майже готовий. Тепер необхідно зняти (випаяти) і викинути дисплей, що зробить жучок ще більш економним.

Звичайний мікрофон, вбудований в мобільний телефон, має низьку чутливістю, тобто він вловлює звуки голосу на відстані в один, максимум два метри. Тепер вирішується проблема, як зробити жучок більш чутливим до голосу.

Випаюється старий мікрофон і упаюється на його місце новий, витягнутий зі старої китайської магнітоли (у китайських магнітолах вельми чутливі мікрофони, незважаючи на дешевизну), або будь-якого іншого пристрою, який є під рукою. Однак такий мікрофон буде вловлювати голоси на відстані всього лише в три метри. Що б зробити жучок з телефону так, щоб він вловлював звуки на відстані від п’яти до десяти метрів, необхідно додати спеціальний підсилювач для мікрофона з окремим живленням.

Існує дві різні схеми підсилювачів для мікрофонів. Перша виготовлена на мікросхемі, друга ж — на транзисторах. Тільки виготовляючи жучок з мобільного за місцем можна вирішити, яку з них застосовувати. Перша схема представлена мікросхемою BA4558, виконуюча роль високочутливого підсилювача для мікрофона.

Вона окремо живиться від додаткового літій-іонного акумулятора потужністю три і сім Вольта (мінімальна необхідна ємність батареї складає шістсот п’ятьдесят мА). Іноді необхідно припаювати дроти до вбудованої в телефон антені, для того, щоб жучок добре працював.

Це був один із прикладів, як зробити жучок в домашніх умовах без особливих витрат. Як зробити жучок дивись на цьому відео.

Як зробити жучок?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!