Як зробити жерлицу?

Як зробити жерлицу?

Жерліца снасть проста, і виготовити її своїми руками нескладно. Способів виготовлення жерлиц, як зимових, так і літніх, безліч. Перевагами способу виготовлення жерлиці своїми руками, про який розповім я, є не тільки простота і висока доступність матеріалів, але і компактність готової жерлиці і висока її надійність.

Зробити зимову жерлицу за цим проектом своїми руками зможе і хлопчисько. Місця ж в рюкзаку вона займе мінімум, і навіть кілька штук не зажадають серйозно жертвувати іншим спорядженням. Більшість рибалок, звичайно, в курсі, що являє собою зимова або універсальна жерлица, проте багато хто користується снастями покупними і не мають поняття про те, як жерлицу можна зробити власноруч.

А адже така снасть може бути краще фабричної, вона буде придатна для лову хижих риб судака, щуки, миня не тільки взимку, але й влітку, тобто універсальною. Зимові жерлиці своїми руками.

Відео Отже, перейдемо до виготовлення цієї простої, але дуже корисною і ефективною снасті.

Всі операції, описані нижче, не потребують будь-яких спеціальних навичок, лише трохи терпіння і акуратності. Отже, як же зробити універсальну жерлицу своїми руками? Візьміть відрізок капронової труби. Вона повинна бути достатньо пружною і мати товщину в районі 5 міліметрів.

Довжина труби сантиметрів 30. На одному кінці відрізка потрібно зробити проріз, а на іншому просвердлити отвір, в який буде протягується волосінь. Основа готова. Тепер волосінь. В якості такої модно використовувати як безпосередньо волосінь, так і капронову нитку.

Товщину волосіні потрібно підбирати виходячи з того, що снасть на хижака. Діна волосіні повинна бути достатньою для того, щоб після клювання риба могла опуститися на дно водойми. Робимо петлю на одному з кінців волосіні, до іншого кріпимо поводок. Повідець на хижака найкраще брати металевий, його можна просто купити в магазині, але я роблю їх сам з полуміллімітровой нихромовой дроту. Єдину складну частину повідця обертовий карабін краще все ж купити, благо коштують вони зовсім недорого.

На повідець кріпиться гачок, зазвичай подвійний або потрійний, щоб підвищити ймовірність того, що хижакові, що заковтнув приманку, не вдасться з нього зіскочити. Жерліца, виготовлена за такого способу, володіє рядом переваг в порівнянні з конкурентами: 1. Має вагу, що прагне до нуля, і займає дуже небагато місця. Так, в шухлядці розміром зі звичайну автомобільну аптечку їх можна вмістити до 50-ти штук. 2. Мінімальна ціна і висока доступність необхідних для виготовлення матеріалів.

3. Робиться така жерлица дуже швидко, за один вечір перед самою риболовлею нескладно виготовити пару десятків снастей, а більше навряд чи й знадобиться. Така жерлица підходить як для зимової, так і для літньої рибалки, тобто є універсальною.

Як зробити жерлицу?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!