Як зробити жалюзі?

Як зробити жалюзі?

У сучасному інтер’єрі жалюзі грають важливу роль. Вони виконують не тільки захисну функцію, але і є елементом декору. Сьогодні можна придбати різні варіанти жалюзі, але багато хто воліє прикрашати свій будинок самостійно.

Жалюзі не тільки захищають від ультрафіолетових променів, але і гармонізують обстановку Кроки.

1 Для виготовлення жалюзі Вам будуть потрібні дерев’яні рейки, пластикові трубки, шестерінки, металеві колечка, дужки, гачки, металевий прут-утяжелитель, брус для карниза. Необхідна фурнітура кілька гвинтових петель, дюбеля, карниз з напрямними, що фіксує гачок.

Матеріал для основи може бути будь-який (папір, тканина, склошпалери, шпон, навіть дискети і диски). Процес роботи неможливий без рулетки, ножівки, дрилі, валика для тонування або нанесення лаку, клею. 2 Спочатку потрібно зробити необхідні заміри та споруджувати конструкцію за цими даними.

Продумати колірну гамму. Вона підбирається виходячи з того ефекту, який Ви очікуєте отримати. Пастельні тони створюють затишну, теплу атмосферу. Контрастні кольори роблять кімнату яскравіше і урочистіше. 3 Тепер можна займатися розкриємо.

Ширина смужок тканини або дерева не повинна перевищувати 12 см, довжина опускатися нижче підвіконня на 20-30 см. Враховуючи особливості такого роду фіранок, ці елементи повинні майже на 2 см перекривати один одного. Потім на рівній поверхні розстелити тканину або розкачати рулон стеклообоев і вирізати лист. Підготувати тонкі дощечки, розмір довжини яких такий же, як і ширина матеріалу-заготовки для майбутніх жалюзі. Далі слід докласти вирізаний лист на дерев’яну рейку, відзначити смужки і вирізати їх.

На кожну смужку з обох сторін необхідно приклеїти дощечки, тепер їх потрібно скріпити між собою. 4 Посередині верхніх планок майбутніх жалюзі пригвинтити гачок, а по краях виконати отвори.

Через них по всій довжині протягнути шнур, за допомогою якого буде регулюватися кут повороту смужок. Процес підготовки матеріалу закінчений. Можна приступати до підвішуванню штор на карниз. За допомогою гачків чіпляємо їх на напрямні з повзунками.

З того боку стіни, де буде звисати шнур, вгорі, у стелі прикріпити пару гачків і вантаж. Це необхідно для фіксації шнура та безпроблемного пересуву жалюзі. Карниз можна виготовити і самостійно. Для цього підійде брус або металева труба.

Але враховуючи складність механізму, то краще придбати готовий карниз в магазині. 5 Жалюзі можуть бути не тільки вертикальними, але й горизонтальними. Для останнього варіанту симпатичней все підібрати легку тканину або матеріал. Наприклад, оригінальним рішенням може стати використання старих газет. Отже, згорнути трубочки з макулатури і скріпити їх між собою суворою ниткою з двох сторін, зафіксувавши вузликом.

Коли каркас готовий, можна наносити малюнок. Після того як штора просохла, слід пришити невеликі колечка.

Зверху, щоб підвісити на карниз, а знизу для згортання жалюзі на пів-вікна. Колечка чіпляються за нитки, що скріплюють конструкцію.

Такі жалюзі не тільки закривають вікно від сторонніх очей, але і захищають Вас від дуже яскравого сонця, створюючи комфортну обстановку.

Як зробити жалюзі?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!