Як зробити вітрогенератор?

Як зробити вітрогенератор?

Звичайно, простіше купити готовий вітрогенератор з доставкою та встановленням. Однак, ціна заводських установок немаленька, вони мають досить велику потужність і розміри, монтувати їх потрібно на високі щогли, на установку яких покладається отримувати дозвіл.

Та й не на всякому подвір’ї взагалі має сенс встановлювати дороге обладнання. Висока вартість електроенергії, нестабільність наших енергомереж, відсутність електроживлення на виділеному або купленому земельній ділянці і незнищенна тяга народу до технічної творчості змушує метикованих і рукатих шукати альтернативні шляхи отримання електроенергії.

У цій статті ми розповімо, як зробити вітрогенератор своїми руками, використовуючи підручні матеріали. У господарських людей завжди є запас залозок і агрегатів, видобутих із списаного обладнання та приладів. А якщо в розпорядженні умільця мається бокс в гаражному кооперативі, то місцева Автозвалище може виявитися криницею, де будуть здобуті багато корисні деталі пристрою для отримання відновлюваної енергії.

Вітрогенератор працюватиме не тільки як джерело електропостачання, але і як зарядна станція. Невикористана у даний момент енергія буде запасатися в акумуляторі, самому дорогому елементі системи. Нам потрібен досить потужний.

Відмінно підійде від трактора Білорусь. Вартість як домовишся. За винятком акумулятора, нам довелося витратити близько 75 usd на деталі для блоку управління і інвертор. Заводських вітрогенераторів невеликої потужності (300 Вт) у нас не продають. Самі малопотужні 750 Вт

Російські вітряки обходяться приблизно в 1500 usd за 1 кВт, китайські в 1000. Причому, це тільки сам вітрогенератор, без контролера, щогли, акумуляторних блоків і інвертора.

От і рахуйте. Ми вирішили виготовити вітряк своїми руками з горизонтальною віссю обертання і лопатями діаметром 1, 8 метра.

Номінальна потужність 300 Вт. Звичайно, це небагато.

Але розрахунок показує, що для досягнення хоча б 1 кВт при середньорічній швидкості вітру в Білорусі діаметр пропелера повинен становити не менше 4 метрів. Ні, на наших шести дачних сотках такий агрегат просто не поміститься.

Проте 300 Вт вистачить на повне і досить яскраве освітлення, якщо використовувати світлодіоди. Або на комп’ютер, телевізор, навіть з неяскравим світлом. Досить і для однокамерного холодильника, але все інше доведеться відключити.

Подібний компактний вітрогенератор для будинку зможе підтримати працездатність котельні в період відключення лінії подачі електроенергії. Одним словом, парочки подібних вітряків з акумуляторними батареями вистачить для електропостачання дачі або скромного будинку в звичайному режимі, без надмірностей у вигляді електроплити або СВЧ. Ми вирішили зробити їх побільше, шість штук. Використовували алюмінієвий лист 2 мм, для зниження ваги.

Лопаті через приклепані втулки закріплені на шпильках. Ті, в свою чергу, вкручуються в центральне колесо з контргайками. Це зручно, можна міняти поворот лопатей, при необхідності швидко розібрати конструкцію.

Розмір лопаті 650 х 120 мм, прокатана лопатка зі зміщенням осі 10 градусів. Поворот лопаті до осі обертання визначали емпіричним шляхом, самий ефективне значення виявилося приблизно 12 градусів.

Хвіст подпружинен, це добре видно на фото. Трубки каркаса встановлені шарнірно, площину хвоста має розміри 600 х 400 мм. Вісь повороту вітряка зміщена щодо осі симетрії пропелера на 100 мм.

Вузол повороту виконаний із застосуванням ступичного автомобільного підшипника. Така конструкція сприяє тому, що при збільшенні швидкості вітру вище розрахункової ветроколесо саме йде убік. Щогла висотою 5, 5 метрів виготовлена зі сталевої труби. Установку такого розміру можна поставити на міцну дах, великих розмірів немає.

Перед генератором встановили підвищуючий планетарний редуктор незрозумілого походження. Бажано, щоб передавальне число було 1:15. Як генератор використовували електродвигун від стрічкового накопичувача даних.

Мотор постійного струму зі статором на постійних магнітах 36 В, 300 Вт. Кабель захований всередині щогли. Блок управління стабілізує напругу зарядки акумулятора, обмежує значення струму максимально допустимими значеннями, стабілізує навантаження генератора за відсутності споживачів і повністю зарядженому акумуляторі. Ми вибрали схему, в якій блок складається з двох модулів. Модуль 1 імпульсний стабілізатор напруги, обмеження по струму 10% ємності акумулятора, напруга на виході 14, 2 В. Модуль 2 імпульсний комутатор навантаження.

Коли потужність вітрогенератора не використовується, а напруга на вході досягає 18 V, комутатор підключає резистор навантаження в імпульсному режимі, здійснюючи максимальний відбір потужності. Електроживлення споживачів 220В здійснюється через простенький автомобільний інвертор, в частині висвітлення плануємо повністю перейти на світлодіоди і окрему мережу з напругою 12В.

Практика показала, що побудувати працездатний вітряк своїми руками цілком реально. Обслуговування, принаймні, він не вимагає, а електрика справно виробляє.

Нехай у невеликих кількостях, зате практично безкоштовно. Якщо в європейських країнах існує можливість видачі надлишок в мережу, то в нашій країні, на жаль, випадки видачі ел.

енергії в мережу фізичними особами не зустрічалися. Рубрика.

Як зробити вітрогенератор?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!