Як зробити вино з яблук?

Як зробити вино з яблук?

Хочу поділитися досвідом як я робив вино з яблук. У статті опишу покроково, що робив і так до кінцевого результату, зараз приготування ще в процесі, стадія бродіння. Рецепт прочитавши купу статей в інеті вибрав найпростіший. Ось вихідний продукт сировину для переробки, зібрані опале яблука з землі.

Агрегат для переробки, кухонний комбайн anasonic MK-8710. Показав себе з хорошого боку, переробив всі яблука, доводилося прочищати після кожного відра, інакше забивався. Сік витікає зліва з дзьобика, праворуч відсік для віджатою лушпиння. На переробку одного відра йшло ~ 30 хвилин.

Всі ябокі протиралися ганчіркою НЕ милися, вирізувалася серцевина, кісточки і підгнилі місця. Відходи збиралися в каструлю з них напевно можна багато чого зробити, але цього разу вони вирушили на дачу в купу перегною.

Хоча макуха який залишається після віджимання можна змішати з цукром розкачати в коржі і зробити пастилу. Вичавлений сік переливав в емальоване 10 літрове відро. В результаті віджимання з трьох відер яблук вийшло приблизно 9 літрів соку, решта віджав просто в окрему тару і вжив у свіжовичавленому вигляді в перебігу тижня. Зверху утворився шарі мезги і тепер відро поставив щоб зародився процес бродіння.

Поставив просто в кімнаті температура 23-25 градусів. Два рази на день перемішував верхню щільну частину. Щоб зароджуються у верхньому шарі дріжджі потрапили в сік.

Нічого не додавав так як немиті яблука і так містять природні дріжджі. До кінця другого дня стало помітно що відбувається утворення бульбашок і верхній шар пузириться. З’явився запах дріжджів такий як зазвичай пахне підходяще тісто для випічки. До кінця другого дня Я не витримав і вирішив, що пора переливати образовашіеся сусло так називається заграв сік.

У герметичну ємність для подальшого бродіння. Для цього була знайдена 10 літрова банка і простерилізована на всякий випадок. Так як для другого етапу бродіння потрібно обмежити доступ повітря щоб сусло не перетворилося на оцет. Була підібрана відповідна кришка і куплена крапельниця в аптеці з якої взяв трубку.

Один кінець помістив у велику банку, інший в помешьше в маленьку з водою, що б була можливість відведення газів виникають при бродінні при цьому виключивши влучення повітря зовні. При переливе в сік був доданий цукор з розрахунку 250 грам на 1 літр соку. Цукор на протязі місяця перетравиться в спирт. За описами повинен виділятися газ але протягом першого дня його небуло, і незабаром був виявлений запах дріжджів в районі кришки.

Я взяв пластилін і герметезіровал їм з’єднання кришки з банкою і трубкою. Газ пішов. Тепер перебуваю в очікуванні того, що бульбашки перестануть з’являтися це буде сигналом, що пора переходити до наступного етапу. Пройшов місяць, процес виділення бульбашок практично припинився. На дно банки випав осад відпрацьованих дріжджів.

Був куплений стерильний бинт, складний у кілька разів і через нього вміст банки було відфільтрувати в нову тару. Наступний етап триватиме ще місяць, після чого буде проведена ще одна фільтрація. Осад був зібраний в окрему ємність і поставлений на зберігання в холодильник, буде служити закваскою для наступних приготувань. Вино в поточному стані було випробувано на смак.

Після вживання викликало приємну теплоту і гарний настрій тим що процес приготування проходить успішно.

Як зробити вино з яблук?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!