Як зробити мастику?

Як зробити мастику?

Кулінарна мастика прекрасний декоративний і їстівний матеріал для тортів і простих пирогів і кексів. Здобні вироби, прикрашені мастикою, перетворюються на витвори мистецтва, які і є-то жалко

Існує безліч рецептів мастик, але основа завжди одна — це цукрова пудра. В якості сполучного компонента-желатин, глюкоза. Як приготувати мастику самим?

Отже: є два основних варіанти мастики молочна та желатинова. Почнемо з МОЛОЧНОЇ МАСТИКИ. Вона простіше в приготуванні і зручніше в роботі. Змішуємо рівну кількість сухого молока і цукрової пудри, потім додаємо солодке згущене молоко (1:1:1).

Замішуємо масу до консистенції м’якого пластиліну. Можна трохи підфарбувати мастику харчовими барвниками. Тепер, згадавши уроки праці в школі, ліпимо з неї квіточки, листочки, ягідки, зайчиків, качечок і т. д. Виліплені прикраси потрібно підсушити. Можна розкачати мастику в пласт, товщиною 1-2 мм або товщі, і вирізати фігурки виїмкою, або ножем. Розкочувати краще на харчовій плівці, а мастику присипати цукровою пудрою.

Якщо мастика під час ліплення прилипає до рук, потрібно додати цукрової пудри, якщо вона підсихає загорнути в пергамент або плівку. Єдиний недолік молочної мастики жовтуватий колір, тому, якщо потрібно зробити квіти білого кольору, або ніжно-рожеві і блакитні, я використовую желатинову мастику.

Желатинових МАСТИКИ більш примхлива у приготуванні, її потрібно, як кажуть кондитери, відчути. Беремо желатин 10г, цукрова пудра 900 р., вода 10 ст. ложок.

Желатин замочується на 40-60 хвилин, нагрівається на водяній бані, а потім остигає. У ще рідкий, але вже прохолодний желатин, поступово додаємо цукрову пудру, ретельно вимішуючи.

Особливо гарні з цієї мастики ніжні квіти, наприклад тюльпани. Для цього, підфарбовану мастику розгортаємо в тоненький пласт, присипаючи цукровою пудрою. Потім, відриваючи по невеликому шматочку, надаємо мастиці форму пелюстки за допомогою звичайної чайної ложки (ложок знадобиться декілька). Обліпивши мастикою ложку з внутрішньої сторони, видаляємо зайве.

Пелюстка готовий, нехай підсохне, а ми тим часом беремося за наступний Вже на торті з’єднуємо пелюстки в бутони, а листя вирізаю з тієї ж мастики, підфарбовуючи їх в зелений колір. Якщо в приміщенні велика вологість, то торт, покритий мастикою, після вилучення з холодильника може покритися сконденсованої вологою.

У цьому випадку його бажано відразу з холодильника подати на стіл. Якщо все ж потрібен час перед подачею, то вологу з мастики можна акуратно промокнути серветкою. Або поставити торт під струмінь вентилятора.

Якщо мастика охолола і стала погано розкочуватися, то її можна трохи підігріти в мікрохвильовій печі або в гарячій духовці. Вона знову стане пластичною. Зберігати невикористану мастику можна в холодильнику (1 ~ 2 тижні) або в морозильнику (1 ~ 2 місяці), попередньо загорнувши її в п / е плівку або поклавши в контейнер. Готові висушені фігурки з мастики потрібно зберігати в щільно закритій коробці в сухому місці. Зберігаються такі фігурки кілька місяців

Покриття з мастики можна наносити на вологу основу на просочені коржі, на сметанний крем і т. п. Мастика від попадання вологи швидко розчиняється. В якості шару між тортом і мастикою можна використовувати масляний крем (вже застиглий в холодильнику), ганаш або марципан. Думаю, що якщо верхній корж нічим не змащувати, то мастика не ляже рівно на торті.

Крем або марципан дозволяє вирівняти всі нерівності на поверхні торта. Поверхня торта під мастику повинна бути ідеально рівною.

Як зробити мастику?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!