Як зробити ляльку з тканини?

Як зробити ляльку з тканини?

Якщо Ви не змогли знайти тканину відповідної за кольором, тіла ляльки, не варто засмучуватися. Дуже багато лялькарки-швачки фарбують тканину старим бабусиним способом — звичайним міцно завареним чаєм або міцною кавою. Я фарбую чаєм, тому ось мій спосіб: Використовую чай чорний, який при заварюванні дає стійкий міцний колір. Тому Вам потрібно це враховувати і підібрати чай.

Це може бути найдешевший, але дуже міцного настою чай. У 3-х літрову каструлю наливаю 2 літри води.

На це кількість потрібно 3-4 столові ложки сухого чаю. Обов’язково процідити (інакше на тканини будуть точки). Краще використовувати пакетований чай. Тоді 4-5 пакетиків.

Але знову ж, від фортеці чаю залежить. Цієї кількості розчину достатньо для нормального фарбування 5-6 метрів тканини. Попередньо розрізати тканину на шматки по 1 метру.

Зручніше фарбувати і рівніше колір. Приготуйте краще звичайний великий рознос. Розчин закип’ятити і зробити маленький вогонь під каструлею. Опустити один шматок тканини в розчин і дерев’яної довгою паличкою швидко прим’яти його, щоб він весь був у розчині.

Поварити 30-40 секунд і виймати його на рознос, розгорнути, щоб швидко охолола, і віджати тканину. Бажано тканину відразу розвішувати, закріплюючи на мотузці за самий край. Інакше будуть розводи.

І далі так фарбувати по черзі всі шматки. Врахуйте, що кожен наступний шматок буде трохи світліше попереднього. Але не варто тримати тканину в киплячому розчині довше. Буде нерівномірний прокрас. Висушити тканину до трохи вологого стану і проутюжить (підкладіть на дошку щось, щоб не злиняв чохол на дошці).

Після цієї прасування чайна фарба вже не линяє. Якщо якісь шматки тканини вийшли з плямами чи погано фарбувати, не зневіряйтеся. З цієї тканини можна викроювати деталі тільця (воно закриється сукнею) або шити Реггеді Енн.

Адже цю ляльку все одно ще потрібно буде обробляти і «запікати» в духовці.

Як зробити ляльку з тканини?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!