Як зробити лікер?

Як зробити лікер?

При класичному приготуванні лікерів, так само як і Ратафія, зазвичай використовувався спирт, але в рецептах він навіть не згадується і з причин знову ж таки не кулінарним, а чисто торговим. Ми все ж будемо дотримуватися і тут комусь пощастить), цілком користуватися горілкою, відповідно зменшуючи кількість води для розведення лікеру. Наповнювачами для лікарів можуть служити і покупні есенції, більше того, багато лікери, навіть імпортні, приготовлені на основі не натуральних есенцій, а штучно створених хімічних сполук, що імітують різні смаки і запахи, та ще із застосуванням барвників.

Але чистий лікер, а не груба під нього підробка, може бути створений тільки за допомогою природних ароматів, тобто складів і есенцій з натуральних продуктів, способами, описаними нами у розділі про отримання ароматів. Рецепти з іншими, нестандартними наповнювачами, будуть наведені далі. Загальні принципи приготування лікерів в основному досить прості. На 1 л спирту візьміть 400-600 г води і 800-1100 г цукру. Спочатку покладіть цукор у воду, кілька разів доведіть до кипіння, як можна ретельніше зніміть накип і трохи остудіть.

Потім заправте спирт обраним вами наповнювачем. Кількість есенції для лікеру важко рекомендувати навіть приблизно, так як воно від вашого смаку і від концентрації самої есенції. Але, якщо ви ще не досвіду, то постарайтеся, щоб колір розведеного спирту зробився за насиченістю хоча б в третину кольору наповнювача і щоб запах наповнювача природно відчувався через природний запах спирту. У всякому враховуйте, що спочатку будь-який компонент краще не доповісти, ніж перекласти, перша завжди легше виправити.

У злегка остиглий, але ще гарячий сироп, поступово помішуючи, повільно влийте заправлений спирт. Дайте постояти 10-20 хвилин, потім процідіть склад через лійку з вугільним фільтром, пристрій якого описано в рецепті приготування малиновою ратафії. Лікер налийте в бутель, закупорте і поставте в тепле місце кілька тижнів.

Потім обережно, щоб не збовтати осад, який, можливо, з’явиться, перелийте в чисті пляшки, добре закупорьте і зберігайте в темному прохолодному місці. В принципі, лікер можна почати вживати вже через добу, але чим довше він у вас простоїть, тим буде смачніше. Для прискорення, але не для поліпшення процесу приготування лікерів, можна скористатися ще таким способом. Спочатку приготуйте сироп з розрахунку на 1 л води 2 або дещо більше, за смаком, кілограма цукру.

Зніміть накип і в гарячий ще сироп повільно вилийте вдвічі більше спирту, ніж води. Склад збовтайте. Цей розбавлений спирт остудіть і зберігайте в щільно закривається скляній посудині.

Коли вам буде потрібно лікер, заправте заготовлений напій будь-який з есенцій і дайте не менше доби. Спосіб цей зручний, але позбавляє лікер можливості зберігатися довгий час.

Як зробити лікер?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!