Як зробити архів?

Як зробити архів?

Загальноприйнятий формат архіву в Linux — tar. gz, або. tgz. З цим типом архівів Linux працює найшвидше.

До того ж, в такому архіві коректно зберігаються права доступу до файлів. tar-zcf архів. tgz папка_ілі_файл. Можна вказати один або кілька (вместо.

) Папок / файлів, які будуть поміщені в архів. Можна так само вказати маску «*» для приміщення в архів всіх даних з поточної папки.

Наприклад, щоб створити архів юзер. tgz з усіма даними користувача, можна скористатися такою командою: cd / home / юзер; tar-zcf / root / юзер. tgz * Після цього всі дані з папки / home / юзер будуть упаковані в архів юзер. tgz в папці / root.

Зауважте, що перед створенням архіву ми перейшли в папку з даними командою cd. tar-zxf / шлях / де / архів. tgz Ця команда витягне всі дані з архіву до поточної папки. Можна відразу вказати, в яку папку потрібно помістити видобувні дані: tar-zxf / root / юзер. tgz-C / home / юзер / Ця команда розпакує всі дані з архіву / root / юзер. tgz в папку / home / юзер /. З архіву можна витягти лише частину даних.

Наприклад, команда tar-zxf / root / юзер. tgz-C / home / юзер / www email витягне з архіву тільки папки www і email. Створення архівів можна використовувати для створення резервних копій важливих даних перед їх зміною, або за розкладом, додавши команду в cron.

У такому випадку буде зручно включити в ім’я архіву поточну дату, наприклад, так: cd / home / юзер; tar-zcf / root / юзер_ `date +% Y-% m-% d`. tgz * Конструкція `date +% Y-% m-% d`, використовувана в команді, автоматично заміниться на поточну дату виду 201X-MM-DD, і ім’я архіву буде приблизно таке: юзер_2011-13-32. tgz.

Як зробити архів?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!