Як змінити прізвище?

Як змінити прізвище?

Чи можна поміняти ім’я або прізвище просто за бажанням або для зміни прізвища необхідно укладати шлюб? Це питання ми вивчимо в даній статті. Існує п’ять основних способів отримання нового прізвища: 1. При народженні дитини; 2. При реєстрації шлюбу; 3. При розлученні; 4. При усиновленні; 5. За бажанням.

1. Отримання прізвища при народженні При народженні дитини їй присвоюється прізвище будь-якого з батьків, якщо їх прізвища різні. При єдиного прізвища матері і батька дитина реєструється під даною прізвищем. Ім’я вибирають самі батьки, а по батькові походить від імені батька.

Якщо батьківство офіційно не встановлено, то мати має право не використовувати як батькові ім’я реального батька, а присвоїти дитині вигадане батькові. 2. Зміна прізвища при реєстрації шлюбу В Росії склався стереотип, що при реєстрації шлюбу дружина бере прізвище чоловіка, розлучаючись зі своїм дівочим прізвищем. Але це робити не обов’язково, подружжя може залишитися кожен при своїх прізвищах. Чоловік теж має право взяти прізвище дружини при реєстрації шлюбу.

Крім того за домовленістю подружжя може з’єднати свої прізвища дефісом і створити нове прізвище складається з двох їхніх прізвищ. Потрібно звернути увагу на те, що законом передбачена заборона на дану можливість, якщо в одного з подружжя прізвище вже складається з двох прізвищ, з’єднаних дефісом. 3. Зміна прізвища при розлученні Що стосується розлучень, то тут є два варіанти або залишитися після розлучення з поточної прізвищем, або повернути дошлюбне прізвище. 4. Зміна прізвища при усиновленні дитини

При усиновленні дитини усиновлювач має право залишити ім’я, прізвище та по батькові дитини, або поміняти їх на своє прізвище, придумане ім’я та по батькові усиновителя батька. 5. Як змінити прізвище за бажанням Цей спосіб найскладніший, оскільки займає багато часу. На підставі статті 19 Цивільного кодексу будь-який громадянин може змінити своє ім’я, в яке за визначенням входить прізвище, своє ім’я та по батькові. Таким чином, будь-який громадянин РФ може змінити ім’я, прізвище або по батькові просто за бажанням.

Зміну імені регулює Федеральний закон про акти цивільного стану, де в статті 58 сказано, що зміну імені може призвести тільки громадянин, який досяг 14-річного віку. Дитина, яка не досягла повноліття, може змінити прізвище тільки за згодою обох батьків, усиновителів або піклувальника. Змінити прізвище можна в районному відділенні РАЦС. Для зміни імені (прізвища, по батькові) необхідно заповнити заяви, зразок якого можна отримати в будь-якому РАГСі.

Заява буде розглянута на протязі одного місяця з дня подачі заяви. Варто відзначити, що після зміну прізвища, імені чи по батькові, все, видані раніше документи стають недійсними і, доведеться обійти всі відповідні інстанції, щоб їх замінити.

Якщо Вам не подобається Ваше ім’я, то на підставі все тієї ж статті 19 Цивільного кодексу Ви маєте повне право використовувати псевдонім (вигадане ім’я). Де поміняти прізвище, ім’я або по батькові.

Як змінити прізвище?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!