Як виставити рахунок?

Як виставити рахунок?

Рахунок на оплату це документ, в якому відображена інформація про вартість і кількість товару (роботи або послуги) і реквізити продавця. Операції з переказу грошей на його підставі найчастіше відбуваються безготівковим способом. До того ж, юридичні особи не мають право розраховуватися готівкою, якщо сума операції перевищує 100 000 рублів. Як виставити рахунок на оплату, якщо в бухгалтерському обліку немає уніфікованої форми?

Організація має право сама вирішити, яким чином буде виглядати бланк, які дані в ньому будуть присутні. Але обов’язкові реквізити в документі повинні бути. Інакше покупець не зможе перевести грошові кошти на розрахунковий рахунок продавця.

Потрібно пам’ятати про те, що рахунок не має юридичної сили. Всі претензії до постачальника товару чи послуги можуть бути пред’явлені тільки на підставі документа про, договору або гарантійного зобов’язання. Рахунок потрібен лише для того, щоб узагальнити інформацію про товар. По суті, це угода про те, що продавець пропонує товар або послугу, а покупець готовий понести грошові витрати. Документ можна надрукувати на фірмовому бланку організації.

Рахунок повинен містити основні реквізити: Найменування організації, включаючи дані про її організаційно-правову форму. Юридична адреса. Розрахунковий рахунок організації, найменування, БИК, кор. рахунок і місцезнаходження банку, в якому він знаходиться.

Номер і дату самого документа. Інформацію про товар (послугу): його вартості і кількості. Загальну суму з урахуванням. Також можна вказати додаткову інформацію, що стосується умов угоди купівлі-продажу, терміни оплати (дуже часто можна побачити фразу рахунок дійсний протягом 3-х банківських днів), способі поставки товару (самовивіз або доставка).

Ці дані потрібні для того, щоб покупець не упустив важливі моменти, пов’язані з отриманням товару у постачальника. Для усунення виникаючих питань з оплати товару або послуги, в рахунку краще вказати номери контактних телефонів та факсу організації. Можливе розміщення реклами або інформації про для залучення нових клієнтів або встановлення тривалих ділових відносин. Що стосується підписів на рахунку, у зразках бланка цього документа дуже часто можна побачити, що їх ставлять директор організації та головний бухгалтер. Це необов’язковий реквізит.

Рахунок може підписати будь-яка уповноважена на те наказом організації обличчя. Не забороняється факсимільний підпис. Знову ж, ніде немає вимог до наявності підписів і печатки в документі. Товари та послуги можна оплачувати і без їх наявності.

Рахунок може бути направлений факсом, поштою, на електронну скриньку покупця, а також видано разом з договором поставки. Як виставити рахунок на оплату?

Можна скористатися паперовим бланком і заповнити його від руки, надрукувати на комп’ютері або використовувати програмне забезпечення, що дозволяє автоматично формувати цей документ. Наприклад, при роботі в бухгалтерських програмах при створенні рахунку найменування організації, її реквізити та прізвища уповноважених осіб, які підписують рахунок, проставляються за замовчуванням, на підставі внесених раніше даних. Найменування товару вносять зі списків номенклатури, яка постійно зберігається в довідниках програми. Також існує можливість автоматичного розрахунку ціни товару або послуги (залежно від її типу: роздрібна або оптова), знижок і загальної вартості товару.

Кінцева цифра включає податок ПДВ (якщо організація застосовує загальний режим оподаткування) та, крім її цифрового значення, проставляється сума прописом.

Як виставити рахунок?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!