Як вирощувати виноград?

Як вирощувати виноград?

Як вирощувати виноград. Вирощую виноград на своєму беруть участь вже 8 років. Дуже подобається мені ця культура своєю невибагливістю.

А який урожай можна отримати при правильній обрізці та догляді. Око радіє! Попалася мені стаття в одній брошурки і привернула мою увагу. Вирішила я спробувати теж вирощувати виноград за цим методом і результат мене сильно порадував.

Вже на 3 рік отримала повноцінний урожай. Великий виноград це здорово! Сорт Тайфи я вирішила сформувати за технологією похилого кордону, до цього кущі виноградника я формувала по типу многорукавности віяловій, але мене не влаштовувала мала врожайність кущів і сильне загущення. Перший рік мій кущ Тайфи ріс у відрі з худим дном.

Поливала, удобрювати як належить. На зиму спустила відро в льох. У перший рік вдалося отримати добре визріла лозу довжиною 1. 5 м. На другий рік я висадила Тайфи на постійне місце похило під кутом 45 градусів. Це дозволяло зручно вкривати лозу на зиму, зберігаючи при цьому велику частину багаторічної деревини. На дно посадкової ями укладаю суміш перегною, дернової землі і суперфосфату шаром 10 см., потім шар щебеню-10 см., на щебінь ставлю трубу (краще пластмасову) для подачі води і добрив відразу до коріння рослини.

На щебінь насипаю суміш перегною, золи, торфу і дернової землі. Верхній шар в 10см. у мене пісок, він не дає землі ущільнюватися, виноград добре провітрюється і менше страждає від захворювань. Восени після листопаду проводжу обрізку куща, вирізаючи 70% виросла деревини.

Всі поживні речовини спускаються до нижніх коріння і затримуються в багаторічній деревині. На схемі зображено розміщення пагонів заміщення (пагони, які будуть плодоносити на наступний рік) і пагонів плодоношення (які дадуть урожай у поточному році). Пагонами заміщення будуть 1-а і 7-я нирка. Якщо на них з’являться кисті винограду, їх треба видалити.

Тільки в цьому випадку розвинуться потужні пагони заміщення. Кожної весни я пагони заміщення відзначаю яскравою стрічкою.

Восени першого року я пагони заміщення обрізаю на 5-7 нирок, а пагони плодоношення 2, 3, 4, 5, 6 видаляю повністю після плодоношення. На наступний рік навесні пагони заміщення я підв’язують похило до проволками на шпалері, і з них будуть формуватися нові пагони (заміщення і плодові). Так щороку пагони заміщення підніматимуться на багаторічній деревині Кардона вгору. Рис3 На 5-6 рік плодоношення, для того щоб омолодити кущ, пагін заміщення слід вибирати з підстави нирки пагонів плодоношення, а вирослі вгору пагони заміщення видалити восени після плодоношення.

Величина грон і ягід при правильній обрізці та навантаженні з віком тільки збільшується. Вага найбільших кистей мого винограду досягав близько 1 кг.

На 3 рік плодоношення на кожному пагоні я залишала по одній кисті, на 4 рік вже по дві. Їли ви хочете, щоб ягоди і кисті були дуже великими залишайте по 1 кисті. У перший рік після посадки даю 1-2 підживлення азотним добривом навесні при появі приросту, з розрахунку 15-20г. на кущ, приурочують їх до полив. Азот необхідний для росту і розвитку всіх частин винограду, в азоті рослина потребує найчастіше навесні.

Із азотних добрив можна використовувати: аміачну селітру, карбамід або сульфат амонію. На другий і третій рік розвитку рослини підгодовую в першій половині літа 2-3 рази, причому в перший раз вношу азотне добриво, а в наступні комплексні (нітрофоску, нітроамофос, амофос, нітрофос), а краще настій збродженого коров’яку або пташиного посліду з додаванням суперфосфату . Суперфосфат є фосфорним добривом і потрібен рослині в період цвітіння. Кілька разів за літо проводжу позакореневе підживлення винограду Растворін або будь-яким іншим водорозчинним добривом.

Такі підживлення забезпечують кращу закладку плодових утворень під урожай майбутнього року, сприяють підвищенню цукристості ягід і кращому визріванню лози. Після збору врожаю потрібно внести суперфосфат і хлористий калій або кемира осіннє, деревну золу. Підживлення необхідно виробляти на початку активних періодів розвитку лози: до цвітіння, відразу після цвітіння, під час наливу грон і початку дозрівання. Їх можна поєднувати з обприскування кущів проти хвороб і шкідників, проводити у вечірні години, коли температура знижується.

Полив повинен розподілятися в перебігу вегетаційного періоду наступним чином: у травні (до цвітіння) 1 раз, в червні -1, в середині липня -1, наприкінці липня-початку серпня -1, у другій половині серпня-початку вересня -1. Так як у мене грунт легка супесчано я збільшую полив в 2 рази.

У період цвітіння або перед самим його початком поливати не можна! Квітки можуть обсипатися. А також перед збиранням врожаю, т. к. ягоди можуть розтріскуватися.

Полив слід здійснювати від 50 до 70 літрів на 1 кв. м на дорослий кущ. Як вирощувати виноград методом похилого Кардона ви тепер знаєте, він не доставляє особливого клопоту, догляд простий, можу відзначити одні тільки плюси. Величина грон і ягід при правильній обрізці та навантаженні з віком тільки збільшується. Вага найбільших кистей мого винограду досягав близько 1 кг.

На 3 рік плодоношення на кожному пагоні я залишала по одній кисті, на 4 рік вже по дві. Їли ви хочете, щоб ягоди і кисті були дуже великими залишайте по 1 кисті. До нових зустрічей на блозі!. .

Як вирощувати виноград?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!