Як вирізати коло?

Як вирізати коло?

Щоб з фанери товщиною в 3-4 мм вирізати коло, не потрібен лобзик. Олівцем поставте на шматку фанери крапку в тому місці, де буде центр кола. Покладіть на землю або на підлогу гладкий обрізок товстої і широкої дошки.

Трьома цвяхами прикріпіть до нього фанеру. Від тесінкі товщиною в 20-25 мм відпиляйте вузьку планку; вона повинна бути на 10-12 см довший, ніж радіус кола, який ви хочете вирізати.

Візьміть лінійку і, відступивши на 3 см від кінця планки, проведіть уздовж неї риску такої довжини, як радіус кола. У кінців цієї риси пробийте планку наскрізь двома цвяхами так, щоб вони трохи вийшли з деревини. Той цвях, який ближче до кінця планки, поставте вістрям на точку, зазначену на фанері, і молотком заженете наполовину цвях у дошку.

Злегка і рівномірно натискаючи зверху рукою на вільний кінець планки, поверніть її не поспішаючи навколо осі. Виступаюче знизу вістрі цвяха опише коло, зробивши на фанері неглибоку подряпину. Збільшуючи натиск на планку, повертайте її ще і ще раз. Якщо відчуєте, що цвях перестав дряпати фанеру, злегка вдарте по ньому молотком. Коли побачите, що фанера прорізана приблизно на половину своєї товщини, витягніть цвях, забитий у дошку, і відірвіть від неї фанеру.

Покладіть фанеру іншою стороною вгору, знову прикріпіть її до дошки і, пропустивши цвях через отвір в центрі кола, прибийте планку. Повернувши її так само, як раніше, кілька разів навколо осі, ви поступово прорізатиметься фанеру наскрізь і отримаєте такий рівний круг, який тільки найдосвідченіший майстер зуміє випиляти лобзиком. Ви можете за 10 хвилин вирізати у фанері три-чотири таких кола. Правда, потім їх краю доведеться згладити дрібним рашпілем, напилком або шкуркою. Якщо вам знадобиться кільце, а не гурток, то і в цьому випадку стане в нагоді прийом, про який тут розказано.

Треба тільки спочатку вирізати отвір кільця, а потім вже його обід.

Як вирізати коло?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!