Як вирішити пропорцію?

Як вирішити пропорцію?

Пропорції, члени пропорції, основна властивість пропорції. , Число. a: b = c: d. І в одній, і в другій формах запису пропорції числа, а числа. Для будь-якій пропорції справедливо наступне рівність, яке називають Словесно це рівність можна сформулювати так: твір крайніх членів пропорції дорівнює добутку середніх членів пропорції. Для того, щоб довести основна властивість пропорції, помножимо пропорцію на вираження. що й потрібно було довести.

Основна властивість пропорції дозволяє за трьома будь-яким відомим членам пропорції знайти четвертий невідомий член пропорції. Покажемо це на двох прикладах. Знайти невідомий член пропорції x,. Скориставшись основною властивістю пропорції, отримуємо :: 3, 15.

Знайти невідомий член пропорції x,. Скориставшись основною властивістю пропорції, отримуємо. , Які називають. Ці властивості формулюються. , Які називають. Ці властивості формулюються.

Як приклад доведемо першу із зазначених властивостей (решта властивості доводяться аналогічно). Для цього до обох частин пропорції. достатньо додати 1. В результаті отримуємо,. що і було потрібно. Останнє з властивостей пропорцій є найбільш загальним і може бути доведено, наприклад, за допомогою основного властивості пропорції. k, k, — довільні числа, які не можуть всі одночасно дорівнювати нулю.

На нашому сайті можна також ознайомитися з розробленими викладачами навчального центру «резольвент». Для школярів, що бажають добре підготуватися і здати ДПА з математики, фізики або російській мові на високий бал, навчальний центр «резольвент» проводить

МОСКВА, СВАО, Навчальний центр «резольвент».

Як вирішити пропорцію?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!