Як виписати неповнолітню дитину з квартири?

Як виписати неповнолітню дитину з квартири?

Виписка з квартири неповнолітньої дитини є непростим, але цілком реальним процесом. Однак необхідно дотримуватися певних правил.

Іноді трапляються ситуації, коли потрібно зняти з реєстраційного обліку неповнолітнього. Можливо, ви плануєте продаж старої квартири для покупки більш просторого житла. Або ж вам потрібно зробити покупку, взявши іпотечний кредит. Щоб зробити яку-небудь операцію з нерухомістю, власник житлоплощі повинен домогтися згоди органів піклування та опіки.

Хоча іноді бувають і ситуації і складніше, якщо, приміром, дитина має прописку в будинку дідуся чи бабусі, а насправді проживає в іншому місці з мамою і татом або ж з ким-небудь з них після розлучення батьків. Виписка з квартири неповнолітньої дитини часто затівається якраз бабусями, які раптом побажали виписати внучат зі своїх квадратних метрів. У тому випадку, якщо батькам недосконалого дитину не вдалося вирішити це питання мирно, то тоді вирішувати його будуть в судовому порядку.

Розглядаючи справу про виселення дитини, враховується чимало конкретних обставин. Зокрема, чи проживав ця дитина в спірному житло, вселявся чи в нього, чи є у нього право проживати на даній житлоплощі.

Також потрібно пам’ятати, що за дитиною, чиї батьки (або батько) були позбавлені батьківських прав, зберігаються всі права з користування квартирою, в якій він зареєстрований. Коли вирішується питання про те, як виписати дитину з квартири, головним фактором, звичайно ж, є місце фактичного проживання цієї дитини під час розгляду судом цього питання. У тому випадку, коли дитина живе в муніципальній квартирі з кимось із батьків, але місце його прописки інше, то за законом його місцем проживання вважається те місце, де проживають його батьки або опікуни.

Тоді виписати дитину з муніципальної квартири, можна буде до його другому батьку на підставі відомостей про фактичне місце проживання неповнолітнього. А от у випадку розриву між батьками неповнолітньої дитини сімейних відносин, коли він живе в квартирі, що належить комусь із батьків, дитина не втрачає право на можливість користуватися цим житлом. Звичайно, тільки в тому випадку, якщо договором між власником житла і членом його сім’ї не передбачалося небудь інше, а інакше виписати дитину з приватизованої квартири буде питанням проблематичним. Проте бувають ситуації, коли неповнолітня дитина може бути співвласником житла.

І тоді єдиний варіант, при якому буде можливим не жити з ним під одним дахом — це купити для нього інше житлове приміщення, яке б було рівноцінним тієї частки нинішнього житла, на яке у дитини є право. Якщо право власності на житлоплощу перейде до іншої особи, то це відразу ж послужить підставою для того, що, як члени цієї родини, так і сама дитина втрачають всякі права на користування цим житлом, якщо законом не передбачено інше. Якщо ж припустити таку ситуацію, коли батьки розлучилися, але неповнолітня дитина тепер уже колишньої дружини від її першого шлюбу все ще прописаний у квартирі вітчима, що створює йому деякі труднощі. Наприклад, йому необхідно оплачувати комунальні послуги в більшій мірі, а також він не зможе при бажанні продати свою квартиру. А в тому випадку, якщо його житлоплоща не була приватизована, то і почати цей процес людина не зможе, оскільки тоді цей прописаний дитина зможе претендувати на квадратні метри цього житла.

У цій ситуації вихід є виписка з квартири недосконалого дитини (дітей), яка не є членом вашої родини. Виписати з квартири неповнолітньої дитини насправді вельми складно.

І, скоріше за все, ви не зможете владнати це питання без допомоги кваліфікованого і грамотного юриста. Він зможе з професійної точки зору оцінити вашу ситуацію і дати вам самі вірні поради.

Виписка з квартири повнолітнього дитини може відбуватися за загальними правилами та у загальному порядку, передбаченим законом абсолютно для всіх громадян, крім неповнолітніх осіб.

Як виписати неповнолітню дитину з квартири?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!