Як виглядає бородавка?

Як виглядає бородавка?

Вірус, що викликає бородавки, часто передається при контакті з болеющим людиною і через предмети побуту. Сприяють його розвитку підвищена пітливість ніг, знижений імунітет, дрібні травми шкіри. Бородавки майже завжди з’являються на обличчі, долонях і ступнях. Зовні вони виглядають, як круглі щільні вузлики діаметром до 10 мм.

Поверхня шорстка, колір може не змінюватися або бути сіруватим. Бородавки, що з’являються на підошвах ступень, нагадують мозоль, тому що являють собою ороговілі нашарування діаметром до 2 см. Вони болючі, бо на них чиниться тиск при ходьбі, тому не помітити їх неможливо. Як виглядає бородавка на стопі? Подібні на мозолі зовні, при розгляді через збільшувач бородавки на стопі виглядають по-іншому.

Ниткоподібні сосочки, оточені шкірним валиком, підносяться над поверхнею шкіри. Разросшиеся клітини епідермісу визначають їх пухлинну природу, яка є майже завжди доброякісною. Саме тому бородавки на стопі, лікування увазі уважне і серйозне. Попередньо бажано відвідати лікаря, щоб виключити можливе переродження клітин у злоякісні. Відмінність бородавок на стопі від мозолів полягає також у їх поширеності.

Множинна локалізація у вигляді декількох поруч розташованих утворень дуже характерна для них. Чи можна вилікувати бородавку на стопі? Причиною захворювання є вірус папіломи людини. Він не передається у спадок, але заразити їм можна навіть дитину під час вагітності. Корінь бородавки знаходиться під шкірою, тому її лікування повинно торкнутися повністю всю її частина, а не тільки зовнішню поверхню.

Це досягається її повним видаленням одним з таких методів: кріотерапія, електрокоагуляція, лазерна хірургія, хімічний (припікання кислотою), хірургічний (висічення). Мазі на основі противірусних препаратів застосовуються для недопущення поширеності утворень (оксолінова 3%, теброфенова 5%). Спосіб видалення підбирає доктор, грунтуючись на індивідуальному розвитку підошовної бородавки у кожної людини. Якщо вона не заподіює незручностей, на неї не виявляється тиск, вона не піддається тертю, що не застосовують ніяких заходів, крім використання мазі, що знімає ороговілий шар. У разі, якщо для бородавки на стопі лікування призначається хірургічне, воно може спричинити утворення рубця.

У рідкісних випадках спостерігаються рецидиви. Лікування рідким азотом може призвести до депігментації шкіри, яка виглядає, як її знебарвлений ділянку.

Сучасна медицина не може назвати 1 дієвий метод для лікування бородавок на стопі. Слід зазначити, що відмова від лікування призводить до їх самоизлечению протягом року-двох. Як захиститися від бородавки на стопі? Сама природа походження вказує на те, що слід дбати про імунну систему і дотримуватися гігієни. Це має стати правилами протягом життя, до яких треба привчати людини ще з дитинства.

Ризик прояви вірусу на підошвах ніг підвищується в кілька разів при відвідуванні громадських басейнів, лазень, саун. Захиститися в таких місцях можна лише користуванням особистих речей: тапочки, рушник, мочалка.

Як виглядає бородавка?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!