Як вибрати лінолеум?

Як вибрати лінолеум?

Який лінолеум краще вибрати для кухні та як правильно вибирати. Технології виробництва лінолеуму дозволяють задовольняти будь-яким потребам у підлоговому покритті: від звичайних побутових потреб до спеціалізованої обробки виробничих приміщень.

Однак лінолеум для дому теж повинен підбиратися залежно від умов використання. Вибрати хороший лінолеум для кухні відповідальне завдання. Кухонне покриття повинне мати високу зносостійкість, воно регулярно піддається впливу вологи і жирів. Часом нелегко розібратися, як вибрати лінолеум для кухні, який підійде за своїми характеристиками і прослужить довгі роки. Але насправді це не так вже й складно.

Спочатку давайте розберемося, як правильно вибрати лінолеум в цілому, відзначаючи параметри, потрібні нам для вибору кухонного лінолеуму. Залишимо осторонь колірні переваги і вибір малюнка, який лінолеум краще з цих позицій вирішувати тільки вам. Набагато важливіше такі показники, як розтяжність і стійкість до деформацій і стирання. На жаль, і сьогодні можна зустріти лінолеуми, здатні до розтягування в процесі експлуатації. Щоб не придбати такий лінолеум, уточніть у продавця, чи використовується в структурі обраного вами покриття шар склополотна.

Наявність цього шару гарантує вам збереження лінолеумом своїх розмірів, незважаючи на стандартні механічні дії. Визначити на око зносостійкість лінолеуму складно. Стійкість його до різного роду впливам визначається, в основному, товщиною і структурою верхнього транспарентного шару ПВХ. Побутові лінолеуми мають дуже тонкий верхній шар близько 0, 2 мм, і для кухні цей показник слабенький.

Для нашого завдання буде необхідний транспарентний шар не менше 0, 5 мм. Різниця неозброєному оку непомітна, тому фахівці радять скористатися системою класифікації покриттів EN 685, прийнятої в Європі. На російському ринку вона також використовується.

Відповідно до класифікації, лінолеуми для житлових приміщень маркуються цифрою 2, офісні 3. Друга цифра коду позначає інтенсивність навантаження, яку здатний витримати лінолеум, від 1 (низька) до 4 (дуже висока). Скориставшись каталогом, ви зможете визначити правильне покриття з потрібними параметрами. Якщо у квартирі мешкають 1-2 людини, для кухні підійде лінолеум з маркуванням 23, якщо мешканців більше, вибирайте 31 клас.

Якість опалення наших квартир часто залишає бажати кращого. Тому, ставлячи собі питання, який лінолеум вибрати, доцільно відповідати теплий. Для цього звертайте увагу на підкладку, базовий шар лінолеуму. Чим він товще і щільніше, тим краще підлогу збереже хитке тепло в нашій квартирі.

Цей же ознака щільна основа дозволить лінолеуму менше деформуватися при впливі ніжок меблів, каблуків та інших підвищених навантаженнях. Щоб дізнатися, який з однакових линолеумов щільніше, порівняйте їх за вагою. Той, що важче, має більш щільну основу. Ще один варіант спробуйте здавити лінолеум, щільний матеріал гірше піддається натиснення. Іноді в приватних будинках є літні кухні.

Вибір лінолеуму в такому випадку має на увазі, що він повинен бути морозостійким. Як вибрати лінолеум для кухні, яка не опалюється в зимовий час?

Звертайте увагу на матеріали з дублюючим шаром з поліестеру. Такий лінолеум не зіпсується і не розшарується під впливом холоду. Є й додаткові параметри, що визначають, який лінолеум краще підходить для кухонь. Хорошим вибором буде покриття із захисним шаром лаку.

За таким лінолеумом легше доглядати, так як він менше забруднюється. Можна вибрати матеріал з глянсовою лакуванням, вона створює враження щойно помитого статі. Звичайно, істотною умовою при виборі лінолеуму взагалі, а для кухонь особливо, є його безпеку.

Запитуйте при покупці гігієнічний сертифікат, вивчайте етикетку. Найкращим ознакою безпеки матеріалу для здоров’я буде маркування Листок життя, яка визнана не тільки російським, а й світовим співтовариством.

Пропонуються лінолеуми і з антибактеріальним покриттям, в основі його дії іонізація повітря сріблом. Який лінолеум вибрати просто хороший або додатково захищає від мікроорганізмів це цілком ваша прерогатива. В основному, на кухні використовуються лінолеуми, що імітують плиткове покриття або природний камінь.

Малюнок під дрібну або діагональну плитку візуально збільшить простір кухні, як і світлі відтінки поверхні підлоги. Теплі тони дозволять кухні стати затишніше і привабливіше. Оригінальності додадуть лінолеум з ефектом тривимірності.

У кожному разі, це питання смакових уподобань. Сподіваємося, наші рекомендації, як правильно вибрати лінолеум, допоможуть вам знайти ідеальне покриття для вашої улюбленої кухні, в якому ви не розчаруєтеся довгі роки.

Як вибрати лінолеум?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!