Як варити картоплю?

Як варити картоплю?

Молода картопля прекрасний літній гарнір. Варену картоплю легко готувати і вона чудово підходить до будь-якого м’ясної і рибного блюда. А молода варена картопля навіває спогади з дитинства. За бажанням цей гарнір можна заправити засмажкою з цибулі або ж просто додати сметани.

Особисто мені подобатися вибирати для цієї страви невеликі бульби, тоді їх непотрібно різати і вони виглядають ще краще. Врятли я когось здивувала цим рецептом, але можливо у Вас з’явилася ідея, що приготувати завтра на гарнір. Хотіло б додати пару слів про те, як варити картоплю, причому ці правила вірні як по відношенню до молодій картоплі, так і по відношенню до старої картоплі.

Проте варто пам’ятати, що в молодій картоплі набагато менше крохмалю, ніж у зрілому картоплею. Отже, перше правило.

Очищену картоплю потрібно класти в киплячу воду. Крохмаль змішується з холодною водою, а ось в гарячій воді крохмаль перетворюється на клейстер. Завдяки цьому навколо картоплі, яка потрапила в окріп, утворюється крохмальна плівка, завдяки якій смак і корисні речовини залишаються всередині картоплі. Так що картоплю краще класти в киплячу воду. Правила друге.

Картоплю потрібно варити в невеликій кількості води, вода повинна покривати картоплю на 1-2 пальця. Картоплю краще варити в несильно киплячій воді, вода повинна вирувати, але не сильно. Картоплю краще варити під нещільно закритою кришкою. Третє питання, яке часто виникає, це, коли солити варену картоплю. Тут все залежить від сорту картоплі і цілі приготування.

Сіль взаємодіє з крохмалем в картоплі, і під впливом солі картопля ущільнюється. Якщо Ви соліть картоплю на початку варіння, то у Вас вийти більш щільна картопля. Спочатку приготування картоплю потрібно солити, якщо Ви маєте справу з сильно розварюється картоплею, якщо Ви готуєте картоплю для салату (більш щільна картоплю легше нарізатися і вона не буде розварюватися), і якщо Ваша мета зварити більш щільну картоплю. Якщо ж картопля не схильна сильно розварюються або ж Ви варите картоплю для пюре, то таку картоплю краще солити ближче до кінця приготування.

PS: Таку картоплю можна готувати на, але вершкове масло потрібно замінити рослинним. Інгредієнти: Молода картопля 1 кг.

Зелень 30 р. Вершкове масло 70 г. Сіль 1 ст. л. Вода. Час підготовки: 15 хв. Час приготування: 30 хв.

Приємного апетиту!.

Як варити картоплю?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!