Як святкують день Святого Валентина?

Як святкують день Святого Валентина?

Класичною емблемою Валентінoва дня cчітаютcя кpаcные троянди, які, coглаcнo антічнoй легендою, пoявіліcь благoдаpя гpечеcкoй богині любові і кpаcoти: Афpoдіта, тopoпяcь до cвoему любімoму Адoніcу, наступила на кущ білих троянд і її божественна кров oбагpіла иx в кpаcний колір. 14 февpаля — день підвищенням пpoізвoдітельнocті тpуда пoчтoвиx pабoтнікoв і день cвеpxпpібилей тopгoвцев квітами і cувеніpамі.

У CША в пpoшлoм гoду в етoт день пoкупалі 24 тиcячі poз на хвилину. 14 февpаля рахунок електpoнниx пocланій в Internet йде на мілліoни. Важко сказати, який ще свято так популярний, як День св.

Валентина. День закоханих — не за горами. І в його напередодні нам особливо приємно поділитися з Вами традиціями святкування цього дня не тільки сьогодні, але і в минулому. Як ми вже говорили, історія свята сягає корінням в XIII в. Поступово у Дня Святого Валентина з’являлися свої обряди і традиції. Деякі з них збереглися і до нашого часу.

У кожній країні вони різні, але скрізь в цей день було дуже популярно влаштовувати весілля і вінчатися. 14 лютого закохані дарують один одному подарунки і листівки-валентинки. Велика частина валентинок — анонімна, не має зворотної адреси, написана справа наліво або лівою рукою. Це додає загадковості.

Правда, потім одержувачі, які вірять в долю, змушені шукати анонімного відправника. Деякі стверджують, що в День Святого Валентина жінка може підійти до коханого чоловіка і ввічливо попросити його одружитися на ній.

Якщо він не готовий до такого рішучого кроку, то повинен подякувати за надану честь і подарувати жінці шовкове плаття, а собі-шовковий шнурок з нанизаним на нього серцем. У деяких країнах незаміжнім жінкам кохані дарують одяг. Якщо дівчина прийняла подарунок, значить, вона згодна вийти заміж за цю людину. Існує повір’я, згідно з яким перший чоловік, що зустрівся дівчині 14 лютого, повинен бути її Валентином незалежно від його бажання. Деякі люди вірили, що якщо в День Святого Валентина дівчина бачила вільшанку, вона вийде заміж за моряка, якщо — горобця, то їй судилося вийти заміж за бідняка і бути з ним щасливою, якщо щигля — за мільйонера.

Значне місце в святкуванні римського Дня Любові відводилося ворожінням, і до цих пір в Європі це залишається традицією Дня Святого Валентина. Вважається, що саме в цей день, 14 лютого, птахи вибирають собі пару, і людям потрібно поквапитися встигнути зробити те ж саме.

Тому вже кілька століть поспіль дівчата Європи пишуть свої імена на листочках, складають їх в ящик, а потім хлопці виймають звідти по листочку, вибираючи тим самим собі пару на весь рік. У Японії є традиція дарувати цього дня солодке. Вона з’явилася з подачі однієї великої фірми з виробництва шоколаду. Там почали святкувати День Святого Валентина в 30-і роки, і до цих пір шоколад залишається найпоширенішим подарунком. До речі, там День Святого Валентина злегка нагадує «8 березня для чоловіків», оскільки японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, ніж жінки.

Зазвичай це усілякі чоловічі аксесуари типу бритви, лосьйону, гаманця і так далі. У пристрасних французів в день Святого Валентина прийнято дарувати коштовності, а в романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти. У Британії незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з повір’ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений. У Данії чоловіки за традицією посилають своїм подругам «валентинки» без підпису.

Якщо дівчина здогадається, хто відправник, то повинна надіслати йому у відповідь на Великдень шоколадне яйце. В Іспанії 14 лютого чоловіки підносять улюбленим тільки квіти, а ті в свою чергу — подарунки. Але є в світі деякі країни, які особливо відзначилися у святкуванні Дня Святого Валентина.

У першу чергу це Саудівська Аравія, яка є єдиною в світі країною, де це свято. офіційно заборонено, причому під страхом великих штрафів.

Джерело-HEYDAY. ру.

Як святкують день Святого Валентина?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!