Як спілкуватися з ГИБДД?

Як спілкуватися з ГИБДД?

Спілкування з ГИБДД — як вести розмову з інспектором ГИБДД (ДПС) на дорозі. Повчання і секрети. Отже, співробітник ГИБДД зробив помах жезлом. Уважно стежте за його діями, дивіться за тим, вказав-він саме на Ваш автомобіль.

Поширена помилка автомобілістів — зупинка свого транспортного засобу за кожним помахом жезла, причому відразу великої групи машин. Якщо співробітник автотранспортної інспекції явно не вказав саме на Ваш автомобіль, Ви можете проїжджати далі, але поглядайте в зеркла заднього виду, можливо співробітники будуть «махати» Вам услід. Зупинитися потрібно в будь-якому випадку, тому що якщо ви не зупинили автомобіль, то ви вчинили правопорушення. Порушили Ви чи ні, ви зобов’язані зупинити транспортний засіб.

Для цього потрібно притиснутися до узбіччя, а перед цим включити правий поворотник. Багато хто після сигналу інспектора починають хвилюватися, включати зовсім інший поворотник, ніж в подальшому можуть заслужити додатковий штраф. Хвилювання це ваш ворог, якщо ви будете хвилюватися, то співробітникові ГИБДД буде набагато легше вас оштрафувати незалежно від того, правильно ви їхали чи ні. Якщо інспектору ДПС раптом стало самотньо і тужливо на ввіреному йому посту, при цьому із загального потоку автомобілів він вибрав саме Ваш транспортний засіб для перевірки документів, він зобов’язаний подати сигнал про зупинку і вказати місце зупинки автомобіля (п.

65 Адміністративного регламенту, затв. Наказом МВС Росії від 02. 03. 2009 N 185).

Невиконання законної вимоги співробітника поліції про зупинку транспортного засобу спричиняє накладення адміністративного штрафу від 500 до 800 рублів. Зупинивши автомобіль, водій має право не виходити з нього і вести розмову з інспектором через відкрите вікно свого автомобіля. Однак, (на підставі пп. А п. 70 Регламенту) співробітник має право запропонувати учаснику дорожнього руху — для проведення особистого огляду, — коли потрібно його участь у здійсненні процесуальних дій, а також наданні допомоги іншим учасникам дорожнього руху або працівникам поліції; (в ред . Наказу МВС Росії від 13. 08.

2012 N 780) Інспектор при зверненні до водія повинен представитися назвати свою посаду, звання та прізвище. Потім повідомити (нагадую про те, що самотність і туга співробітника ДПС ні в якому разі не може бути причиною зупинки ТЗ), далі інспектор викладає вимога про передачу необхідних для перевірки або оформлення правопорушення документів (п. п. 20, 67 Регламенту). На вимогу водія інспектор зобов’язаний пред’явити в розгорнутому вигляді, не випускаючи з рук, службове посвідчення (абзац 5 пункту 20 Регламенту). , Якщо виникає якась конфліктна ситуація.

Також на вимогу водія інспектор повинен повідомити місцезнаходження та телефон чергового або відповідальної посадової особи (абзац 4 пункту 23 Регламенту). Важливо: Водій, якщо це не заборонено законодавством, при цьому інспектор не повинен перешкоджати використанню такої апаратури. У разі існування на ведення відео і звукозапису інспектор повинен повідомити про це водієві, що здійснює запис. Слід пам’ятати, що інспектор ДПС також має право використовувати відео-і аудіо апаратуру (п. п. 24, 25 Регламенту).

На вимогу водія інспектор повинен роз’яснити порядок оскарження своїх дій (абзац 2 пункту 23 Регламенту). Шановні автолюбителі, у разі виникнення нестандартних ситуацій пам’ятайте, що на кожному патрульному автомобілі мають бути нанесені телефони довіри, якими Ви можете скористатися.

Як спілкуватися з ГИБДД?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!