Як самому зробити клей?

Як самому зробити клей?

Пропонуємо починаючому майстрові познайомитися з деякими рецептами клеять складів, які можна приготувати в домашніх умовах. Універсальний клей Рецепт цього клеїть складу відомий ще з дореволюційних часів, саме тоді він і отримав свою назву. Склад придатний для склеювання з деревом самих різних матеріалів. 120 гр. столярного клею, 120 гр. цукру, 30 гр. гашеного вапна, 450 мл. води. Розчинити цукор у воді, додати вапно і нагрівати, помішуючи, протягом години.

Прозорий розчин злити і додати шматочки столярного клею. Коли клей набубнявіє, його варять до повного розчинення клею. Клейова столярна паста Служить для склеювання дерева з металом, склом, каменем і т. п. У гарячий столярний клей додати дрібно просіяне деревну золу до отримання густої пасти. Водотривкий клей Натуральна оліфа або льняне масло (1 частина) додаються в гарячий столярний клей (4 частини). Казеїновий клей з сухого порошку 1 частина готового сухого порошку казеїну заливають в чистій скляному посуді 1 частиною води і залишають на 3 години.

Потім розчиняють 1 частину бури в 7 частинах гарячої води і заливають нею казеїн. Суміш підігрівають на водяній бані до 6070 `С, безперервно помішуючи. Клей можна використовувати через 40-50 хв після його зняття з вогню протягом цього часу він повинен відстоятися. Казеїновий клей з молока Призначений для склеювання дерева, кераміки та фаянсу, а також різних пластмас. білкова речовина молока, зазвичай він продається у вигляді порошку, але його легко можна приготувати самому таким чином:

Знежирене молоко ставлять у тепле місце до настання закисання і потім фільтрують через промокальний папір або вату. Казеїн залишається на папері.

Його промивають у м’якій воді, потім, зав’язавши в тряпочку, кип’ятять для видалення жиру. Потім казеїн розкладають на папері і сушать при кімнатній температурі. Після цього можна приступати до приготування клею. 10 частин казеїну і 1 частина бури замішують у двох частинах води до отримання тесту, потім додають ще дві частини води. Отриманий клей придатний до вживання протягом 2-3 годин, після чого твердне.

Казеїновий клей з сиру Додати до сиру по краплях нашатирний спирт до тих пір, поки не вийде драглиста прозора маса. Для більшої міцності змазаним клеєм поверхням потрібно дати просохнути, потім покривають тонким шаром вапняного тіста і тільки після цього з’єднують склеювані деталі. Для отримання водотривких якостей в готовий казеїновий клей додають кілька крапель формаліну або розчину алюмінієвих квасцов. Клей для дерева, шкіри, кожзамінників, дерматину і тканини

До його складу входять 10 частин води, 40 частин пшеничного борошна, 1, 5 частини алюмінієвих квасцов і 3 частини каніфолі. Всі компоненти заливаються водою, ретельно замішуються і ставляться на слабкий вогонь. Як тільки клейова маса почне загусати, її знімають з вогню і відразу ж (поки вона не охолола) застосовують.

Клей для гуми Шматок м’якої гуми кришать на дрібні шматочки, які наполягають протягом декількох діб на чистому, легкому (авіаційному) бензині. У результаті виходить розчин гуми, який обережно зливають, фільтрують і залишають відкритим на теплому місці до отримання густої маси. Її і використовують для склеювання виробів з гуми.

Сполучаються поверхні повинні бути очищені від всякого бруду та жиру. Декстриновий клей — це продукт розщеплення крохмалю. З нього виходить хороший клей, яким можна з успіхом клеїти папір, картон, тканини, шкіру і т. п. Крохмаль кладуть у фарфоровий або емальований ємність, або в чисту сковороду і поміщають в сушильну шафу, і поступово підвищують температуру до 160 `С. При цій температурі крохмаль витримують 1 годину 45 хвилин. У процесі температурного розщеплення крохмалю він набуває жовтуватий колір. У цьому стані він і перетворюється на декстрин.

При більш слабкому прогріванні процес розщеплення йде повільніше, а при більш сильному крохмаль підгорає. Для приготування клею на 1 частина декстрину беруть 1 частину води. Воду нагрівають майже до кипіння, засипають у неї декстрин і розмішують до тих пір, поки він не розчиниться. Готовий декстриновий клей швидко густіє і стає непридатним до вживання. Щоб збільшити термін його зберігання, готують клей по наступному рецепту: 3 частини декстрину змішують з 45 частинами холодної води, потім, постійно помішуючи, склад нагрівають і додають 1 частина гліцерину.

Такий клей зберігається тривалий час в закупореній скляній посуді.

Як самому зробити клей?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!