Як садити троянди?

Як садити троянди?

Вересень і початок жовтня вважається найсприятливішим періодом для посадки троянди. Якщо кущі висадити в цей час за всіма правилами, вони встигнуть вкоренитися ще до холодів, благополучно перезимують і будуть готові до цвітіння навесні. Багато садівники бояться осінньої посадки, думаючи, що рожевий кущ до зими не встигне прижитися. Але це не так.

Якщо троянди посаджені вчасно, то до зими вони вже укореняться, а навесні швидше підуть у ріст. восени вологість повітря добре підходить для вкорінення саджанців: 75 85%. Для порівняння: у квітні і травні 65%; опадів випадає в рази більше, ніж навесні; температура грунту стабільна, оскільки земля прогріта; 1. Вибираємо ділянку для посадки Троянди добре почуваються на сонці, коли тепло і є відкритий повітряний простір.

Виходячи з цього, під розарій вибирайте ділянку захищений від вітру і на південному схилі, так щоб тала вода легко сходила. Крім того грунтові води повинні перебувають не менше ніж в 1 метрі від поверхні. Якщо ж є надмірна вологість грунту, подумайте, як зробити хороший дренаж і злегка підняти розарій, щоб умови для коренів були сприятливими.

Бажано щоб поруч не було інших рослин, стін будинків та інших будівель. 2. Готуємо грунт

Щоб троянди добре росли, потрібні родючі, пухкі, добре заправлені органічними добривами і помірно зволожені грунти. Товщина родючого шару повинна бути не менше ніж 40 сантиметрів.

Якщо грунт на вибраному вами місці бідна підготуйте родючий грунт для вирощування троянд: глина або суглинних грунт, компост, перегній або повністю розклався гній (кінський, коров’ячий або курячий послід) плюс мінеральні добрива. Останній компонент вноситься в кількості, яка залежить від вихідної якості грунту. Суміш потрібно готувати за кілька тижнів до висадки троянд.

3. Вибираємо сприятливу погоду Якщо ви вже купили саджанці троянд і сприятливий термін посадки ось-ось закінчиться, а на дворі погана погода, не варто садити троянди як попало, краще збережіть їх у прикопати вигляді в парнику, холодному підвалі чи сховище при температурі близькій до нуля до настання весни. 4. Дбаємо про саджанці Саджанці троянд високої якості повинні бути з добре розгалуженими корінням, з великим числом тонких корінців і як мінімум з трьома сильно розвиненими неушкодженими пагонами.

За добу до посадки саджанці з відкритою кореневою системою замочіть у воді. Перед самою посадкою з пагонів видаліть листя і приберіть гострим секатором незрілі і зламані пагони. Надземну частину укоротите до 30 35 сантиметрів, коріння до 25 30 сантиметрів, підгнилі корені виріжте до живої деревини. Саджанці продезинфицируйте, обприскавши їх 3% залізним купоросом. Коріння умочіть в бовтанку глина з коров’яком у співвідношенні 2:1 і консистенції сметани.

5. Приступаємо до посадки Восени кущові троянди саджайте дещо глибше, ніж вони були посаджені в розпліднику, це виключить випирання саджанців під час морозів. В’юнкі троянди заглиблюють ще більше, щоб утворювалися додаткові корені. При посадці рівномірно розправте коріння в усі сторони і засипте грунтом так, щоб вона досить щільно прилягала, і не утворилися повітряні порожнини. На дно посадкової ями насипають гіркою родючу землю, на ній розкладають коріння троянд.

Яму засипають землею, утрамбовують і поливають. У підставі куща землю насипають гіркою, висотою близько 20 см. Це роблять з метою захисту коріння рослини від промерзання в зимовий період.

Ущільнивши грунт, рясно полийте в кілька прийомів (1-2 відра води на кущ). Після того як волога випарується, засипте поверхню сухим грунтом, а навколо кущів зробіть лунки для поливу. Суха посадка.

Грунтову суміш висипають на дно посадкової ями, опускають в неї саджанець троянди і поступово присипають його землею, при цьому утрамбовуючи її. Зверніть увагу, що саджанець поміщають на таку глибину, щоб місце щеплення знаходилося на 35 см нижче поверхні землі. Після того як грунт засипана і утрамбована, саджанець рясно поливають. Мокра посадка. У відрі води розчиняють гумат натрію і виливають цю воду в посадкову яму, в яку опускають саджанець, а потім поступово насипають суху грунтову суміш.

При такому способі посадки грунт краще охоплює коріння, не залишаючи повітряного прошарку. Місце щеплення також повинно знаходитися на 35 см нижче поверхні землі, інакше можуть з’явитися пагони шипшини або троянда захворіє.

Відстань між кущами паркових троянд має становити 75100 см, тому що в дорослому стані вони мають розкидисту крону. Поліантових, чайно-гібридні і троянди флорибунда слід садити на відстані 3060 см. При посадці плетистих Роз необхідно заздалегідь подумати про місце, на якому їх належить вкривати на зиму, тому відстань між кущами бажано збільшити до 1 м.

Як садити троянди?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!