Як розвинути слух?

Як розвинути слух?

Абсолютний слух тема спірна, на багатьох інтернет-форумах про неї ламаються списи, більшість хором сходиться на тому, що слух розвинути не можна, він або є, або ні (а тим більше абсолютний), і абсолютнікамі народжуються, це особливий дар. , Ні музиканти, ні обивателі об’єктивно не знають. Для об’єктивної відповіді треба спробувати розвинути слух у себе, в інших людей, присвятити цьому час, відстежити результати та їх взаємозв’язок з рівнем початкової підготовки людини, її віком і музичними здібностями. І лише потім говорити про результати. Це справжня дослідна робота, чимала робота. Музика в цілому, і гами як її частина це частина нашої культури.

Музичні строї, лади, гами, теорія і т. п. з’явилися. Вони не були такими від природи. І абсолютний слух як здатність інтерпретувати цю частину культури (називати звук певної частоти певним поєднанням букв: до, ре, мі і т. д.) вродженим бути не може.

Музика як писемність це частина культури. Природжений абсолютний слух це як вроджена грамотність.

Це все одно неначебто дитина з народження, нічому не навчаючись, вмів читати книги і газети. Або з народження знав би всі казки 1000 і 1 ночі напам’ять, і розповідав би вам їх перед сном. Ну або б народився одягненим, наприклад, в сорочці. Багато ви знаєте таких дітей? Що тоді було з людьми, які народилися зі слухом?

А) мають підвищену чутливість до звуків. Цим пояснюються їх здатність запам’ятати за назвами ці звуки, здатність відчувати найменшу фальш, то, що їх самих цей слух часто напружує (якось мене на форумі абсолютнікі просили придумати курс позбавлення від абсолютного слуху).

Б) мають гарну пам’ять на звуки. Або: звуки є для них бОльшими подразниками, ніж для всіх інших, тому краще запам’ятовуються. Ось і все. Що робить курс розвитку абсолютного слуху? За допомогою можна запам’ятати висоту нот.

Щоб ви чули звук і тут же згадували його назва (ля, сі і т. д.). І мелодії будете чути як послідовності нот. Для цього треба підвищити вашу чутливість до звуків, навчити вас відчувати тонкі відмінності між звуками. Саме тому, заняття за таким курсом покращують ваш музичний слух в цілому. Ви вчитеся відчувати і розрізняти. Якщо займаєтеся деякий час і стабільно можете дійти до абсолютного слуху (тобто, розрізняти всі ноти).

Є люди, які цього результату вже досягли, працюючи з мого курсу. Чуда тут ніякого немає, і спочатку не передбачалося. Є тільки робота і отриманий навик. вам потрібні відносний і абсолютний слух.

В принципі, можна обійтися відносним, і кожен раз тикатися по інструменту в пошуках потрібних нот. Можна розвинути АС і тоді ви будете визначати ноти абсолютно, а перевіряти себе тут же відносним слухом. вам потрібен гармонійний слух і музична теорія (у якій пояснені принципи, як будується музика, де який акорд береться, які бувають їх поєднання і т. д.) Без теорії ви будете так само тикатися, як сліпе кошеня. вам потрібно все. Відносний, гармонійний, музтеорія, абсолютний слух теж згодиться.

Як це буде працювати: ви про себе, в голові, придумуєте мелодію. Якщо абсолютний слух то відразу нотами. Якщо відносний то підете тикатись на інструменті, підберете. Далі акорди. Ваші знання теорії допоможуть вам їх підібрати.

А якщо є гармонійний слух то ви зможете уявити собі звучання поєднання акордів пісні ще в голові, без інструменту. А потім тільки зафіксувати на папері. , Врахуйте, в співі бере участь 2 складових: голос і слух. Маючи слух, ви визначите, чисто співаєте чи ні. Але це не означає, що, якщо ви почуєте свою лажу, ви тут же почнете співати чисто.

Частіше буває так: ви хочете заспівати, і знаєте, як треба заспівати, але не виходить. Голос не слухається. Висновок: потрібна робота з голосом. Голос треба привчити слухатися вас.

Трохи вище захотіли заспівати заспівали і потрапили. Трохи нижче теж заспівали і потрапили.

В окрему ноту чисто потрапити. Потім від однієї ноти до іншої. І все вийде. По голосу існує спеціальний курс, він називається. Це теж плід довгих розробок і тестувань (трохи менше року). Тобто, спочатку вам треба визначити, чого ж ви хочете, Зрозуміти, який конкретно вид (и) слуху вам для цього потрібен, і чи потрібна музтеорія.

І почати вивчати те, що потрібно для досягнення мети. І практикуватися, звичайно гола теорія нічого не варто. Якщо вирішується кілька завдань потрібно кілька навичок.

Вони працюють разом. Все.

А дива, скажу вам по секрету не буває. Щоб отримати якийсь навик, потрібно працювати. Хороша новина в тому, що, якщо ви любите музику для вас це не робота, а задоволення. Заодно відмінний тест чи потрібна вам вся ця музика, насправді!

Музику про свої почуття, про те, що вас оточує. Подарувати її близькій людині (наші випускники робили такий подарунок на Новий рік), навчитися висловити через музику вам буде корисний Внеси свій внесок у розвиток музичної культури, поділившись інформацією.

Спасибо!.

Як розвинути слух?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!