Як розрахувати оклад?

Як розрахувати оклад?

Найчастіше у багатьох працівників виникає питання як розрахувати зарплату по окладу? Адже, як правило, на співбесіді перед прийомом на роботу роботодавець вказує саме оклад майбутнього співробітника.

Іноді трапляється, що людина навіть не розуміє різниці між окладом і зарплатою. Оклад це сума, зазначена в трудовому договорі.

З певною в трудовому договорі суми окладу вираховуються всі податки і виплати. Кожен роботодавець платить велике число податків прибутковий податок, виплати в різні фонди (соціального страхування, пенсійний фонд РФ) та ін Але лише прибутковий податок виплачується з окладу співробітника, всі інші виплати роботодавець виробляє з власних коштів. Заробітна плата — це та сума, яку працівник одержує на руки. Знаючи певний алгоритм, кожен працівник зможе розрахувати зарплату по окладу.

Отже, розрахувати заробітну плату можна, виконуючи послідовно наступні обчислення: 1. Слід розділити розмір окладу співробітника на кількість робочих днів у розрахунковому місяці, а потім отримане значення помножити на кількість днів, відпрацьованих фактично співробітником; 2. Якщо на вашому підприємстві передбачені районний і північний коефіцієнти, їх величину необхідно попередньо додати до окладу; 3. Далі розраховується величина прибуткового податку, який складає 13% від окладу.

Якщо вам надано пільги по відрахуванню ПДФО (податок на дохід фізичних осіб), в такому випадку величина прибуткового податку розраховується з суми, яку ви отримали в попередньому кроці, віднімаючи з неї значення розміру пільги; 4. Тепер вважаємо різницю між сумою, яка була отримана на кроці 2, і отриманою величиною прибуткового податку на кроці 3. Підсумковий результат буде представляти собою величину зарплати працівника за розрахунковий місяць, тобто суму, яка буде видана йому на руки.

Варто відзначити, що при розрахунку заробітної плати можуть застосовуватися надбавки за роботу в святкові дні, нічні години при змінному режимі роботи, доплати за шкідливі умови праці. Також співробітникам можуть періодично виплачуватися премії.

Розглянемо на прикладі, як правильно розрахувати зарплату по окладу. Припустимо, оклад співробітника становить 10 000 рублів.

Організація знаходиться в північному регіоні, де застосовується північний коефіцієнт 30%, співробітник має пільгу на відрахування ПДФО у розмірі 1000 рублів, так як у нього є дитина. Розрахунковий місяць складався з 22 робочих днів, з яких співробітник відпрацював 21 день (на 1 день було надано відпустку за свій рахунок). Розрахунок зарплати по окладу: 1. 13000 (див. крок 2) / 22 * 21 = 12409, 09 (грн.) 2. 10000 * 30% = 3000, 10000 +3000 = 13000 (грн.) 3. (12409, 09 — 1000) * 13% = 1483, 18 (грн.) 4. 12409, 09 — 1483, 18 = 10925, 91 (грн.

) Отже, за відпрацьований місяць співробітник підприємства отримає зарплату в розмірі 10 925, 91 рубля. Тепер вам відомо, як розрахувати зарплату по окладу.

Як розрахувати оклад?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!