Як правильно заводити машину?

Як правильно заводити машину?

Перш ніж запустити мотор автомобіля, радять переконатися, що гальмо стоянки включений, зчеплення, навпаки, виключене, важіль перемикання передач знаходиться в нейтральному положенні. Далі слід вичавити зчеплення і включити запалювання. Через 3-4 секунди роботи стартера, будуть чутні характерні звуки заробив двигуна. Після того як машина завелася, контрольні індикатори на панелі розряду і тиску масла повинні згаснути. Потім стартер вимикається, а мотор продовжує працювати.

Наступним кроком стане переклад важеля перемикання передач у положення I або II, опускається. В цей час водій повинен подивитися в ліве дзеркало бокового виду і переконатися, що ліворуч немає перешкод у вигляді інших автомобілів.

Якщо таких немає, можна включати лівий сигнал повороту, плавно відпустити педаль зчеплення разом зі стоянковим гальмом і натиснути на газ. Машина взимку, як і людина, теж мерзне, а якщо вона до того ж не нова, то при негативних температурах вам доведеться дуже постаратися, щоб завести двигун. У року у карбюраторного двигуна потрібно обов’язково прикривати повітряну заслінку. Чим нижче температура, тим більше. Ще один нюанс: не рекомендується включати більш ніж на 10 секунд, особливо в зимовий період.

Після кожної спроби радимо зробити невелику перерву (однієї хвилини буде достатньо). Цього часу вистачить для того, щоб акумуляторна батарея відновилася і прийшла знову в нормальний робочий стан. Якщо ви зробили вже три-чотири спроби, а двигун так і не запрацював, значить потрібно шукати причини. Іноді при пуску відбуваються поодинокі спалахи в циліндрах, і здається, що мотор от-от почне функціонувати. Водій не поспішає вимикати стартер, а час іде, і двигун не запускається.

Такі триваючі спроби неприпустимі, тому що дуже негативно позначаються на акумуляторі, він може розрядитися. Якщо ви все-таки завели, слід на слух проконтролювати роботу двигуна і на необхідному рівні підтримувати частоту обертання колінчастого вала так, щоб машина знову не затихли. Робиться це за допомогою повітряної заслінки або педалі газу. Автомобіль може стихнути або від того, що заслінка занадто сильно відкрита, або від того, що сильно закрита.

Водій повинен навчитися відчувати коливання шуму двигуна і вчасно коригувати повітряну заслінку. Отже, малі обороти небезпечні тим, що двигун може встати. Але й великі обороти користі не приносять. Після попередньої роботи всіх складових мотора гаряче масло з усіх поверхонь, що труться скло в піддон, в тому числі і з циліндрів. Мастило не нормалізується відразу після запуску холодного двигуна, масляний туман, змащуючий поршні і циліндри, утворюється не дуже скоро.

Це і є причина швидкого зносу холодного двигуна. Як довго потрібно прогрівати машину? Якщо ви вирішили розігріти авто на місці, слід пам’ятати, що це займе більше часу, та й кількість вихлопів в атмосфері збільшиться, а ось знос мотора буде мінімальним.

Якщо прогрівати двигун в русі, на це піде менше часу. Однак знос задіяних у розігріві агрегатів збільшиться, особливо при експлуатації на високих оборотах. Є ще один спосіб частковий прогрів, при якому часу йде не так багато, двигун працює нормально, та й знос невеликий. Витрата палива тут помірний. Кожен вибирає свій варіант.

Якщо автолюбитель не поспішає, він зазвичай розігріває мотор на місці, якщо зайвого часу просто немає останній спосіб. Найчастіше водії використовують перший варіант: включають запалювання, заводять автомобіль і, наприклад, очищають машину від снігу.

Вдалого вам прогріву і будьте акуратні! У статті використано зображення з сайту ввв. otvetim. info.

Як правильно заводити машину?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!