Як працює сканер?

Як працює сканер?

Сканери в чому схожі на цифрові фотоапарати. І в тих, і в інших зображення виникають за рахунок реєстрації світла, відбитого або пропущеного оригінальним об’єктом. У планшетних сканерах для зчитування зображення використовується світло, відбите від фотографії, точно так само, як в цифровому фотоапараті портрет або пейзаж виходить при реєстрації світла, відбитого від людини, гір або дерев. Для оцифровки плівки в сканері використовується світло, що проходить крізь плівку. У цифровому фотоапараті те ж саме відбувається при фотографуванні будь-якого напівпрозорого об’єкта, наприклад, брудного віконного скла.

Принаймні, з цієї точки зору принципи роботи сканерів і фотоапаратів в чому схожі. Проте ці два прилади відрізняються між собою, коли мова заходить про фактичної реєстрації зображення. За винятком деяких спеціальних студійних моделей, цифрові фотоапарати моментально сприймають все зображення цілком, використовуючи для цього масив сенсорів із заданою кількістю пікселів в ширину і глибину (наприклад, 2048 × 1536 пікселів). Сканери, навпаки, сканують (прошу вибачення за тавтологію). Їх сенсори складаються з одного ряду світлочутливих елементів, які за один прохід сканують один рядок точок, а потім послідовно проходять по всіх рядках, поки не буде лічено все зображення.

Різниця між планшетними сканерами, які можуть сканувати плівку, і спеціальними сканерами, призначеними для роботи з плівкою, набагато менше. Обидва типи сканерів працюють по одному і тому ж принципу, про який я розповім в наступних розділах, і відрізняються один від іншого, головним чином, фізичним розташуванням деталей всередині сканера.

Як працює сканер?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!