Як позбутися від клімаксу?

Як позбутися від клімаксу?

Виникнення припливів з трепетом душевним чекають багато жінок, сподіваючись в таємниці, що мине їх чаша сія. І є такі щасливці, кого дійсно мине.

Основна ж маса жінок отримують своє в тій чи іншій мірі. Давайте постараємося розібратися, як нам впорається з цією неприємною і практично неминучою проблемою. Причому, вся принадність полягає в тому, що це начебто нормальне явище, йде гормональна перебудова. Жінка не хвора, але і здоровою її важко назвати.

Порушується сон, страждає серце. Припливи частий симптом при клімаксі. Спочатку виникає відчуття жару в області обличчя, шиї, грудей, наче підвищується температура. Жінка починає потіти, червоніти, виникає відчуття браку повітря. Буває, паморочиться голова, навіть свідомість каламутніє.

Все це мука триває недовго, за твердженням одних фахівців, від 30 секунд до 1 хвилини, за твердженням інших близько 2, 7 хвилин. Скільки б прилив НЕ тривав, цього вистачає з лишком. Часто після нього буває озноб. Пітливість іноді така сильна, що виникає необхідність переодягнутися або навіть прийняти душ.

До кінця причини припливів не ясні. Вважають, що вони пов’язані з низьким рівнем гормону естрогену.

Однак, дівчата в період статевого дозрівання мають низький рівень естрогену, але припливів у них немає. По всій видимості, питання це більш складний, і відповіді на нього поки немає.

Перш за все, переглянути свій раціон харчування. Важливо їсти багато овочів. Відомо, що вегетаріанки рідше страждають від припливів. Швидше за все, це пов’язано з фітостероли, що містяться в рослинній їжі.

Фітостероли це речовини за будовою нагадують гормони, що виробляються людським організмом. Фітостероли надають дію подібне гормонам, пом’якшуючи наслідки їх дефіциту. Вплив фітостеролів на організм ще вивчається. Ясно одне: вони дуже корисні, в тому числі жінкам в період клімаксу, зокрема для зниження інтенсивності припливів.

Класичним прикладом служать японські жінки і жінки майя, рідко страждають приливами. По всій видимості, тут є зв’язок з характером їх харчування, багатого фитоестрогенами. Багата фитоестрогенами також соя та приготовлені з неї продукти. Однак, цим не вичерпується позитивний ефект свіжих овочів у боротьбі з симптомами менопаузи.

Рослинна їжа джерело вітамінів, мінералів, речовин, що надають антиокислювальна, імуномодулюючу дію. У них міститься велика кількість грубих волокон, здатних не тільки поліпшити роботу травного тракту, але й очистити організм від чужорідних гормонів та інших токсичних речовин, що надходять ззовні. Максимально замінюйте кави зеленим чаєм. Приблизно 2-3 чашки зеленого чаю допомагають звільнитися від токсинів.

Зелений чай містить вітаміни і мінерали, так необхідні жінці під час менопаузи, має сечогінний ефект. Треба пам’ятати, що гостра їжа та алкоголь підсилюють припливи і намагатися не вживати їх.

При припливах істощаестя в організмі запас таких вітанутріентов, як:, вітаміни групи В, магній, калій. Корисний прийом вітамінно мінеральних комплексів.

Не пийте і не їжте дуже гарячої їжі це може викликати приплив. Трави також роблять благотворний вплив на організм жінки в період клімаксу. Насамперед, треба зазначити циміцифугу, препарати, до складу яких вона входить, таких як клімактоплан, клімадінон, Клімакт-Хель та ін Пом’якшує регулярність та інтенсивність припливів прийом рослинних препаратів на основі Вітекс священного (інша назва авраамове дерево). Деяким жінкам допомагає квітковий пилок.

Її приймають вранці по 1 чайній ложці, за 10-15 хвилин перед сніданком, запиваючи водою. Покращують самочуствие гомеопатичні засоби, такі, як сепія, Пульсатілла, Лахезіс.

Іноді допомагає прийом курсу заспокійливих засобів, таких як валеріана, пустирник, корвалол. у великих дозах, приблизно 800 МО надає позитивну дію. Кілька простих порад, що не відносяться до харчування не перегрівайтеся. Носіть одяг, яку легко частково зняти в момент виникнення припливу (піджак, жакет). Вночі укривайтеся пошарово, щоб можна було знімати по одному шару.

Відмовтеся від гарячої ванни, сауни. Намагайтеся, щоб приміщення, в якому ви перебуваєте було добре провітрено і повітря в ньому був злегка прохолодним. Помірні фізичні навантаження покращують самопочуття. Не забувайте про голковколювання, воно багатьом допомагає. І ще одне: у жінок, що палять припливи бувають частіше і важче.

Курити краще кинути. І найголовніше: відпочивайте. Позбутися цієї проблеми багатьом вдається за допомогою прийому натурального гормону прогестерону.

Деяким жінкам доводиться вдаватися до замісної гормональної терапії. Але рішення це дуже непроста, і вдаватися до неї треба тільки добре все зваживши і обговоривши зі своїм лікуючим лікарем. Мітки:,.

Як позбутися від клімаксу?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!