Як позбутися від іржі?

Як позбутися від іржі?

Найстрашніший ворог будь-якого автомобіля це корозія кузова. Адже, з одного боку, кузов є найдорожчим елементів автомобіля, а з іншого він постійно піддається впливу агресивного середовища, в якому перебуває. Убезпечити свій автомобіль від такого впливу не так просто, адже навіть якщо кузов оброблений спеціальним захисним засобом або оцинкован, все одно камені можуть залишити на ньому багато подряпин. Самі по собі подряпини спочатку не небезпечні, але, при експлуатації в зимовий період вони стають концентратором корозії.

Взимку дороги посипаються різними реагентами, які не тільки роз’їдають лід і сніг, а й негативно позначаються на лакофарбовому покритті. Так що, якщо не мити автомобіль, то корозія кузова утворюється якраз у цих подряпинах.

Аналогічно, корозія кузова може виникнути не тільки зовні, але і всередині. Під килимками або покриттям підлоги може збиратися волога і якщо її не прибрати вчасно, то почнеться іржавіння металу.

Небезпека корозії ще й у тому, що зовні може здатися, що ділянка вражений, не так сильно, а насправді корозії піддається значно більше металу. Крім того, процес окислення не стоїть на місці, так що краще провести усунення корозії своєчасно. Звичайно, найкраще робити огляд автомобіля на наявність корозії кожен місяць, але якщо на це немає часу, то хоча б раз на сезон, а особливо восени та навесні. Для цього необхідно використовувати підйомники або естакаду. А так як корозія кузова в більшості випадків труднозаметна, то можна задіяти лампу і навіть невелику лупу із збільшенням в чотири рази.

А щоб провести усунення корозії всередині кузова необхідно повністю розпакувати салон автомобіля і оглянути самі затишні місця. Очищення від іржі не терпить поспіху, адже потрібно позбавлятися від неї повністю, так як навіть найдрібніші частинки в подальшому послужать каталізаторами в процесі окислення. Також, ні в якому разі не можна зафарбовувати іржу фарбою, так як це не зупинить процес. Способів, як позбутися від іржі багато, але потрібно орієнтуватися від того, в якому стані знаходиться кузов автомобіля.

Якщо іржі сильно багато, то краще взяти щітку по металу або використовувати велику наждачний папір. В особливо запущених випадку вдаються до дрилі, на якій використовують насадку у вигляді щітки. Якщо ж іржі не так багато, то усунення корозії проводиться за допомогою спеціального перетворювача. Він моментально змінює структуру корозії, після чого її можна покривати грунтом і фарбувати.

Правда, очищення від іржі таким способом підійде лише в тому випадку, коли товщина корозії не сильно велика. Перетворювач іржі проникає в структуру корозії, але її глибина занадто велика, то під перетвореним шаром може залишитися корозія. Перетворювач іржі відмінно виводить корозію, але він також може роз’їсти лакофарбове покриття, так що після його використання дане місце потрібно ретельно промити водою і протерти неворсистою ганчіркою. Крім перерахованих вище способів як вивести іржу, є і народні методи. Деякі умільці використовують риб’ячий жир, за допомогою якого всього за кілька годин іржа розм’якшується і її набагато легше видалити.

Ще одна перевага риб’ячого жиру в тому, що після його використання на поверхні утворюється тонка плівка, що не що не дозволяє повітрю окисляти метал. У разі, коли вогнище корозії виявлений на видному місці і на лакофарбовому покритті, то найоптимальнішим методом з усунення корозії буде ганчірка змочена гасом.

Як позбутися від іржі?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!