Як поливати огірки?

Як поливати огірки?

При вирощуванні огірків слід мати на увазі, що вони чуйно реагують на вологість і родючість грунту. Полив огірків після посадки і в період плодоношення потрібно проводити регулярно, адже в процесі росту рослини формують досить велику зелену рослинну масу, огіркові листки майже не захищені від інтенсивного випаровування, в результаті чого їм потрібно багато води. Місцем концентрації кореневої системи є поверхневий шар грунту (глибина 15-20 см). У зв’язку з цим вона не може регулярно постачати рослина необхідною кількістю води. Про те коли і як краще поливати огірки піде мова.

Закінчивши посів насіння, потрібно стежити, щоб грунт не пересихала. Для зрошення грядки слід використовувати лійку і відстояну воду кімнатної температури (вище 20 градусів). Коли з’являться перші сходи, а на це потрібно максимум 4-5 днів, потрібно також стежити за тим, щоб грунт не пересихала. Однак проявляти старанність у поливі не слід, інакше можна створити умови для розвитку захворювань, що може закінчитися загибеллю сходів.

З появою на рослинах першого зав’язей огіркам потрібно забезпечити більш частий полив (щодня), причому проводити його потрібно обов’язково під корінь. У спеку, коли температура повітря підніметься вище позначки 25 градусів, огірки піддають дощування, яке має стати щоденною процедурою. Даний метод штучно знижує температуру листя, що сформувалися квіток, що дозволяє запобігти опадання зав’язі.

Якщо температура тримається нижче позначки 25 градусів, то необхідність у дощуванні відсутня. При такому температурному режимі дощування може спричинити розвиток грибкових захворювань, через що можна позбутися частини або навіть всього врожаю. Поливати огірки найкраще рано вранці, поки сонця ще немає, або ввечері після заходу. Якщо на вулиці дуже жарко, то поливають огірки в той же час, що проводять і дощування — вранці і ввечері. Якщо проводити дощування в той час, коли від сонця будуть виходити пекучі промені, то це може призвести до опіків листя, їх пожовтіння і засихання.

Огірки поливають обов’язково під корінь за допомогою лійки, обладнаної розпилювачем. Використовувати відро або шланг не рекомендується, оскільки це може призвести до оголення кореневої системи.

Зрештою рослина буде давати меншу кількість плодів, які будуть мати більш низьку якість. У разі оголення коренів, до якого можуть призвести необережні дії при поливі, потрібно відразу ж підгорнути рослини або додати в лунку родючий грунт, щоб закрити коріння до сім’ядольних аркушів. Коли вони вступлять у фазу плодоношення, полив огірків продовжують вранці і ввечері, але дуже рясно. Слід мати на увазі, що кількість води, яка витрачається при кожному поливі, впливає на те, як довго доведеться чекати врожаю і чи зможе завершитися плодоношення всіх зав’язей до пожовтіння і засихання листків. При обробітку огірків в тепличних умовах потрібно дотримуватися аналогічної схеми поливу.

Єдине, що потрібно виключити — дощування, оскільки в теплиці є фрамуги і ними можна регулювати температурний режим.

Як поливати огірки?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!