Як почистити свічки?

Як почистити свічки?

Про якість роботи свічки можна судити з вигляду її електродів і теплового конуса ізолятора. Якщо конус покритий чорним вологим маслянистим нагаром, то це ознака, що свічка занадто холодна для даного двигуна. Це ж явище може вказувати на знос циліндрів і поршневих кілець двигуна або на дуже високий рівень масла в картері.

Сухий чорний нагар буває в результаті тривалої роботи двигуна на холостому ходу або при постійній їзді на невисоких швидкостях і малому навантаженні автомобіля, а також при холодних свічках. Якщо конус ізолятора чистий, сухий, дуже світлого, майже білого кольору, іноді зі слідами оплавлення це означає, що свічка занадто гаряча для двигуна або ж встановлено занадто раннє запалення. Нормальний колір ізолятора правильно працюючої свічки від світло-сірого до світло-коричневого (пісочного). Нагар практично відсутня.

Термін служби свічок зазвичай відповідає 2535 тис. км пробігу автомобіля. Свічки вимагають регулярного очищення і регулювання зазору між електродами.

При інтенсивній експлуатації автомобіля ці операції слід виробляти приблизно через кожні 10 тис. км. Якщо ж річний пробіг автомобіля не перевищує 1015 тис. км, то очищати свічки і регулювати зазор рекомендується двічі в році перед початком літнього та зимового експлуатаційних сезонів. Для очищення свічок не можна застосовувати гострі металеві предмети на зразок викрутки або шила, так як ними легко пошкодити або подряпати ізолятор.

На подряпаному ж конусі ізолятора прискорюється і посилюється нагарообразование, а нагар шунтує електроди, свічка перестає працювати. Відповідний інструмент для очищення свічок щітка з тонкого сталевого дроту.

Краще ж усього свічки очищати хімічним способом, який полягає в наступному. Свічки знежирюють промивкою в бензині і просушують, після чого їх занурюють у гарячий 20%-ний водний розчин ацетату амонію (інша назва уксуснокислий амоній) і витримують у ньому протягом 2530 хв. при температурі не нижче 90С (можна при слабкому кипінні розчину).

Після цього свічки прочищають жорсткої волосяної або капроновою щіткою, добре промивають гарячою водою і просушують. Цю роботу слід проводити на відкритому повітрі, так як з гарячого розчину виділяються пари оцтової кислоти. Зазор між електродами свічки регулюють підгинанням бічного електрода, причому для вимірювання величини зазору слід застосовувати не плоский, а циліндричний щуп (відрізок дроту відповідного діаметру). Справа в тому, що в результаті зносу в бічному електроді утворюється виїмка, тому вимірювання плоским щупом дасть неправильний результат. З досвіду, ідеальне рішення, це відмочування свічок в розчині фосфорної кислоти.

Кислота дуже добре від’їдає окислів метал і різну органіку (у тому числі нагар від присадок бензину, вигорілого масла і т. п.) На своїх свічках перевіряв рідина, яка називається «Перетворювач іржі», купити її можна в багатьох автомагазинах. Варто щось близько 25 рублів за 200-300г. Тепер про технології чищення: Свічки потрібно протерти ганчіркою, що б видалити пухкий наліт, потім налити в невелику ємність цей самий «Перетворювач іржі», причому наливати краще в невеликий вертикальний стаканчик. Справа в тому, що свічку краще поставити в розчині вертикально, так що б в рідині перебувала тільки нижня частина свічки і різьблення. Повністю занурювати свічку в рідина не потрібно, так як фосфорна кислота робить тьмяним нержавеющее покриття і взагалі робить тьмяним будь хромове або нікелеве покриття, тому акуратніше.

Потримайте свічки в розчині хвилин 20-30, витягніть і добре протріть сухою чистою тканиною (тобто мото ганчірочкою). Різьблення потрібно добре прочистити за допомогою леза ножа загорнутого в ганчірку або чого-нть гострого.

Іскрові контакти теж потрібно акуратно відтерти, постарайтеся не погнути контакти, а якщо погнули, після процедури поверніть їм первісний стан. Якщо свічки все ще страшні, повторіть процедуру ще раз. Іноді на іскрових контактах утворюється міцний оксидний нагар (невеликий такий горбок накипає в тому місці, де б’є іскра), його потрібно дуже акуратно сточити нульовим тонким напилком.

Враховуйте також, що «Перетворювач» не повинен потрапляти на руки та в очі — це кислота, хоч і не дуже сильна, але опіки можна отримати. Крім того, фосфорна кислота, як і будь-яка серйозна кислота бурхливо (я б навіть сказав вибухонебезпечне) реагує з бензином.

Як почистити свічки?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!