Як плести макраме?

Як плести макраме?

Макраме: базові вузли. Продовження. Вид творчості: макраме. Матеріали та інструменти: подушка для плетіння, ножиці, англійські шпильки, шнур товщиною від 2 до 4 мм. Час роботи: 2 — 2, 5 години.

Складність: 1. Знову здрастуйте! У Попереднє МК ми навчилися плести репсові і квадратні вузли.

Вони, безумовно, найпоширеніші в макраме, але аж ніяк не єдині. Сьогодні ми навчимося плести інші вузли. Освоївши їх, можна переходити до їх комбінуванню і плетіння виробів. Простий вузол Простий вузол дійсно, найпростіший.

Щоб його сплести, потрібно робочою ниткою утворити петлю навколо основи, як показано на малюнках, і затягнути її. Все, простий вузол зав’язаний. Він часто використовується в плетінні ланцюжків. Ланцюжок з простих вузлів «Ялинка»).

Вузол Фриволите Вузли Фриволите часто застосовують для обплітання колечок в кашпо і т. д. Я, наприклад, використовую такі обплетені колечка в якості пряжок для пасків. Це дуже зручно: така пряжка за кольором завжди ідеально підходить до поясу. Крім того, вузли «Фриволите» можуть бути зав’язані попарно, утворюють красиву тасьму. Вузол Капуцин Цей вузол застосовується при завершенні роботи і зав’язується на кінчику мотузки.

Нитки з капуцинами на кінцях утворюють ефектні кисті. Вузол Жозефіна Вузол Жозефіна тільки з вигляду здається складним. Найважливіше при його плетінні домогтися рівномірного натягу ниток.

Вузол Лотос З вузла «Лотос» виходять красиві і щільні шнури (їх можна використовувати, наприклад, як ручки для сумок). Якщо зав’язувати вузол по черзі за годинниковою стрілкою (як показано на фото), і проти годинникової, то вийде шнур з квадратним перетином (фото 8), а якщо весь час в одну сторону — то вийде цілий шнур з красивим крученим візерунком (фото 9). Вузол Ягодка Вузол «Ягідка» — ще один красивий і нескладний елемент, часто вживається в макраме.

Він дозволяє як би «розбавити» монотонну плоску поверхню, надати їй об’ємність. На фото 7 друга «ягідка» сплетена з ниток основи, які зайняли місце робітників.

Це прийом називається «Хамелеон» і дозволяє плести ошатний двоколірний шнур. Вузол Листик Вузол «Листик», як видно з назви, можна використовувати для плетіння листочків і лепесточков. Його досить складно затягнути рівно, але після деякого тренування ви з цим неодмінно впораєтеся! Отже, необхідний мінімум вузлів вивчений. Наступні МК будуть присвячені їх взаімосочетанія.

Ну, і можна буде, нарешті, вже сплести небудь! Далі буде!

Успіху і натхнення! PS Першу частину МК про базові вузли А тут -.

Як плести макраме?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!