Як підключити домашній кінотеатр до телевізора?

Як підключити домашній кінотеатр до телевізора?

Цього року полиці магазинів поповнилися безліччю нових компактних аудіосистем для домашнього кінотеатру, відомих серед покупців як саундбар або звукові панелі. Всі провідні виробники представили останнім часом свої новітні моделі звукових панелей, різноманітність інтерфейсних можливостей яких часом створює чимало питань при підключенні до телевізора або інший відео / аудіо техніку. Давайте розглянемо оптимальні та альтернативні варіанти підключення звукових панелей до телевізора та інших пристроїв зі складу домашнього кінотеатру.

Що таке звукова панель? Є окремі статті з докладним описом особливостей пристрою і експлуатації цих акустичний систем. Якщо коротко, звукова панель являє собою компактний гучномовець, який встановлюється під екраном телевізора, або закріплюється під / над екраном при настінному монтажі телевізора.

Звукова панель призначена для заміни вбудованої акустичної системи плоско панельних телевізорів і дозволяє значно поліпшити відтворення звуку прийнятих телепрограм, а також у фільмах і іграх. Часто продаються саундбар в комплекті з компактним, бездротовим сабвуфером.

Якщо брати в облік всі функції сучасних саундбар — це щось типу мініатюрного ресивера з вбудованими динаміками, який дозволяє створити домашній театр початкового рівня. Новинкою цього року стали звукові панелі нового типу, оформлені у вигляді підставок під телевізор.

Підключення через HDMI Кращим варіантом для підключення звукової панелі до телевізора або інших пристроїв є використання інтерфейсу HDMI. Очевидно, для цього на звуковий панелі є один або кілька роз’ємів HDMI. Звичайно мається один вихід HDMI для підключення до телевізора і кілька входів HDMI можуть бути використані для підключення периферійних пристроїв в якості джерел аудіо і відео сигналів.

При цьому потрібно переконатися, що ваш телевізор і звукова панель підтримують функцію поворотного аудиоканала (HDMI ARC (Audio Return Channel)). Це необхідно для того, щоб, використовуючи HDMI ARC, виділений звуковий сигнал від телевізора проходив для відтворення у зворотному напрямку на звукову панель. Цю можливість має підтримувати і телевізор, і звукова панель.

Тоді звук і з аналогових телеканалів, і з інших джерел, підключених до телевізора, через кабель HDMI надходитиме на відтворення в звукову панель. Є в цьому випадку і обмеження. Не кожен телевізор може передавати на інший пристрій через поворотний аудиоканал багатоканальний звук. Деякі телевізори забезпечують максимум формат стерео аудіо (два канали), тоді як інші телевізори можуть підтримувати і 5. 1-канальний звук Dolby Digital. Коли ваша звукова панель розрахована на 5. 1-канальний звук, а телевізор не підтримує його передачу через поворотний аудиоканал, ви не отримаєте від звукової панелі багатоканального звуку.

Сьогодні багато звукові панелі мають відразу кілька входів HDMI. При необхідності це дозволяє підключати джерела сигналів безпосередньо до звукової панелі. Якщо звукова панель має кілька входів і один вихід HDMI, тоді з підключених джерел відеосигнал автоматично перенаправляється до телевізора. Коротше кажучи, підключіть ваші пристрої, такі як Blu-ray плеєр і ігрова приставка до звукової панелі, яка найкращим чином обробить аудіосигнал і передасть відео для відображення на екрані телевізора. Звукова панель дозволяє перемикатися між підключеними джерелами.

Підключення через оптичний або коаксіальний вхід Якщо підключитися через HDMI немає можливості, тому що звукова панель або інший пристрій не підтримують цей зручний інтерфейс, ви можете використовувати цифровий аудіо інтерфейс. Більшість звукових панелей оснащені цифровим оптичним (Toslink) інтерфейсом, а деякі саундбар використовують цифровий коаксіальний вхід. Обидва роз’єми служать одній і тієї ж мети. До оптичному або коаксіальному входу звукової панелі можна підключити телевізор, ігрову консоль, Blu-ray плеєр і інші пристрої, що мають відповідний вихід.

Перевагою підключення телевізора через такий інтерфейс є підтримка 5, 1-канального звуку (Dolby Digital або DTS). Всі аудіо / відео джерела підключаються безпосередньо до телевізора (ТВ-тюнер, смарт-платформа ТВ, потокове відео і т. д.) потім аудіосигнал передається через оптичний або коаксіальний інтерфейс до звукової панелі.

Інші аудіо пристрої можуть подібним чином підключатися безпосередньо до вашої звукової панелі, але майте на увазі, що оптичний і цифровий коаксіальний входи не підтримують аудіо формати HD (високої роздільної здатності), такі як Dolby TrueHD і DTS-HD Master Audio бітовий потік формату. Аналоговий інтерфейс Якщо немає можливості використовувати цифровий формат використовуючи HDMI, оптичний або коаксіальний вхід, то, як правило, поки є можливість скористатися аналоговими входами телевізора і підключаються до нього пристроїв. Є аналогові входи і на вашої звукової панелі зі знайомими червоно / білими роз’ємами типу RCA.

Це не краще рішення з точки зору якості, і дозволяє отримати лише стерео звук, але це краще, ніж нічого. Якщо ви хочете отримати максимальну віддачу від звукового каналу вашого телевізора (Blu-ray плеєра, ігрової приставки,), зверніть увагу на особливості варіантів підключення звукової панелі.

Як підключити домашній кінотеатр до телевізора?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!