Як перейти на спрощенку?

Як перейти на спрощенку?

Спрощена система оподаткування (ССО) — спеціальний податковий режим, орієнтований на малі підприємства, що дозволяє спростити розрахунок та сплату податків. Спрощена система оподаткування має деякі особливості.

ССО застосовується добровільно. При цьому у вас є можливість вибрати, один з трьох варіантів сплати податку: ССО звільняє платника податків від сплати деяких податків (податку на прибуток, ПДВ, податку на майно, а ІП від сплати ПДФО)

Податковий облік при УСН ведеться у спрощеному порядку в книзі обліку доходів і витрат. До 1 січня 2013 р організації при застосуванні УСН були звільнені від ведення бухгалтерського обліку, за винятком обліку основних засобів і нематеріальних активів.

З 2013 року всі організації будуть зобов’язані вести бухгалтерський облік та здавати бухгалтерську звітність до податкової інспекції (виняток становлять ІП) Як перейти на спрощенку з 2013 р. Згідно з Федеральним законом N 94-ФЗ від 25. 06. 2012 з 2013 року застосовується повідомний порядок переходу на ССО. Повідомити податкову інспекцію про своє бажання перейти на спрощенку необхідно до 31 грудня календарного року, що передує року, переходу на ССО.

Тобто якщо ви хочете почати застосовувати УСН з 2013 р. вам необхідно направити повідомлення за формою 26. 2-1 до податкової інспекції до 31.

12. 2012.

А оскільки 31 грудня в 2012 є вихідним днем, то термін подання згідно НК РФ переноситься на перший робочий день, наступний за ним, т. е на 9 січня 2013 року. Новостворені організація або ІП повинні повідомити податкову інспекцію про перехід на ССО не пізніше 30 календарних днів з дати постановки на облік в податковому органі. Якщо протягом цього терміну ви не повідомили податковий орган про перехід, то застосовувати УСН ви не в праві. Наказом N ММВ-7-3/829 @ від 02.

11. 2012 затверджено нові форми документів для застосування спрощеної системи оподаткування (Всі ці форми почнуть застосовуватися з 01. 01. 2013, окрім повідомлення про перехід на «спрощенку», яке може застосовуватися з 02.

11. 2012) — форма 26.

2-1 — форма 26. 2-2 — форма 26. 2-4 — форма 26.

2-5 — форма 26. 2-6 — форма 26. 2-7 — форма 26. 2-8 «Повідомлення про припинення підприємницької діяльності, щодо якої застосовувалася спрощена система оподаткування». НК РФ встановлює ряд обмежень для переходу на ССО.

Не можуть застосовувати спрощенку: організації, що мають філії і (або) представництва; банки, страховики, недержавні пенсійні фонди, інвестиційні фонди, професійні учасники ринку цінних паперів, ломбарди; організації та ВП, що займаються виробництвом підакцизних товарів; організації та ВП, що займаються гральним бізнесом ; нотаріуси, які займаються приватною практикою, адвокати, котрі заснували адвокатські кабінети, а також інші форми адвокатських утворень; організації, які є учасниками угод про розподіл продукції; організації та ВП, що перейшли на сплату ЕСХН; організації, в яких частка участі інших організацій становить більше 25 відсотків ; казенні та бюджетні установи, а також іноземні організації;, Доходи організації за 9 місяців 2012 не повинні перевищувати 45 млн. рублів; Залишкова вартість ОЗ і НМА, не перевищує 100 млн. рублів.

Як перейти на спрощенку?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!