Як оформити розлучення?

Як оформити розлучення?

Процедура оформлення розлучення залежить від причин, за якими подружжя вирішило розірвати шлюб. Якщо бажання розлучитися взаємне, і при цьому у пари немає неповнолітніх дітей, то розірвати шлюб можна в РАГСі. Особливий порядок розлучення передбачений, якщо один з подружжя перебуває у місцях позбавлення волі або недієздатний. У цьому випадку до органів реєстрації актів громадянського стану необхідно буде надати ряд додаткових документів. Якщо ж у подружжя є спільні неповнолітні діти, то оформити розлучення можна тільки через суд.

Крім того, шлюборозлучний процес у суді проходить і в тому випадку, коли один з подружжя не погоджується розірвати шлюб. Як оформити розлучення в Москві, портал У Москві з’ясував в. Шлях I. Шлюборозлучний процес у РАГСі

Крок 1 Як випливає з інформації, розміщеної на сайті відомства, в першу чергу, необхідно подати заяву про розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя, які мають спільних неповнолітніх дітей (форма 1, доступна для скачування в кінці матеріалу), або заява про розлучення одним з подружжя в особливих випадках (форма 2, доступна для скачування в кінці матеріалу) в. У першому випадку заява заповнюється від руки кожної зі сторін, у другому одним чоловіком. До особливих випадків відносяться визнання судом одного з подружжя безвісно відсутнім, недієздатним або засудженим за злочини до позбавлення волі на термін понад три роки. У заяві мають бути зазначені прізвища, імена та по батькові подружжя у відповідності з паспортними даними, вік на момент розлучення. Також для подачі заяви необхідно заздалегідь сплатити державне мито в розмірі 400 рублів (квитанція), якщо шлюб розривається за взаємною згодою подружжя.

В інших випадках розмір державного мита складе 200 рублів. Крок 2 Свідоцтво про розірвання шлюбу видається через місяць з дня подання спільної заяви. Список документів для оформлення розлучення: 1. Паспорти подружжя;

2. Документи, що підтверджують право чоловіка звернутися із заявою в односторонньому порядку (належним чином засвідчена копія рішення суду, що вступило в законну силу, про визнання другого з подружжя недієздатним або безвісно відсутнім, вироку суду про засудження другого з подружжя за вчинення злочину до позбавлення волі на термін понад три роки ); 3. Квитанції про сплату держмита в розмірі 400 рублів з кожного з подружжя (при розірванні шлюбу за взаємною згодою подружжя, які мають спільних неповнолітніх дітей);

4. Квитанція про сплату держмита в розмірі 200 рублів (при розірванні шлюбу за заявою одного з подружжя у випадках, якщо інший чоловік визнаний судом безвісно відсутнім, недієздатним або засуджений за вчинення злочину до позбавлення волі на термін понад три роки). Шлях II. Шлюборозлучний процес у суді Крок 1 Згідно гл. 4. ст.

22 Сімейного кодексу розлучення в суді проходить в тому випадку, якщо у пари є спільні неповнолітні діти, а також, якщо один з подружжя не погоджується розірвати шлюб. У заяві мають бути зазначені причини розлучення (форма 3, доступна для скачування в кінці матеріалу), коли і ким був зареєстрований шлюб, вік дітей і чи досягнута угода про їх утриманні та вихованні. Крок 2 При винесенні рішення про розірвання шлюбу в суді можуть бути розглянуті питання про те, з ким буде проживати дитина, про розмір і порядок виплати грошових коштів чоловіком на утримання дітей. Крім того, може бути проведено розділ майна. Рішення про розірвання шлюбу в суді буде прийнято через місяць з дня подання заяви подружжям.

Список документів для оформлення розлучення через суд: 1. Свідоцтво про укладення шлюбу. 2. Копія (і) свідоцтва про народження дитини (дітей). 3. Довідка з місця проживання позивача, відповідача. 4. Квитанція про сплату держмита.

5. Копія позовної заяви Додатково: — опис спільно нажитого майна подружжя (якщо здійснюється розділ майна).

Як оформити розлучення?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!