Як обробити оселедець?

Як обробити оселедець?

Можна, звичайно ж, купити готове філе оселедця, але воно сильно поступається правильно разделанной оселедці за своїми якостями. Багато любителів оселедця неразделанную оселедець купувати не люблять.

Адже не найприємніше справу обробляти оселедець, коли можна купити готове філе. Адже обробляти оселедець задоволення нижче середнього: скрізь капає розсіл, купа кісток, а запах просто жах.

Побита життям дріб’язок і сама худа риба йде в філе і покупної маринад. А куплену свіжу велику добірну оселедець можна протягом п’яти хвилин легко розібрати в домашніх умовах. Для розбирання оселедця нам знадобиться обробна дошка і гострий кухонний ніж. Куплену оселедець ложем на обробну дошку. Дошку можна застелити папером: на багато простіше буде викидати неїстівні частини оселедця, простіше мити дошку, на папері простіше залишати кісточки.

Робимо надріз. Центр або черевце захищений другим рядом кісток, і робити розріз в цьому місці буде складно. Тому розріз потрібно робити там, де закінчуються ці кісточки (від центру 1 см).

Все одно ця кістлява область відріже і викинеться. Поруч з головою, паралельно зябер робимо другий не глибокий надріз так, щоб з головою залишився передній плавник. Він нам абсолютно не потрібний. Цей надріз полегшить доступ в черевце. Обережно щоб не забруднити і не пошкодити через перший надріз дістаємо ікру і молоку.

Якщо ви їсте їх, то відкладіть в сторону, а якщо ні викинете. У черевці їстівного нічого не залишилося. Все, що залишилися тельбухи кандидати на викид, підтягніть їх до голови.

Усередині оселедець вичищена. На іншій стороні черевця, де закінчуються кісточки, робимо надріз, щоб від нижньої частини черевця позбутися. Ця частина не їстівна, бо містить багато кісток і жиру. Викиньте її. Оскільки голова не їстівна, все прикріплені неїстівні частини потрібно відрізати разом з головою і викинути.

Тепер тушку оселедця ретельно промиваємо під холодною проточною водою, вичищаючи середину від чорної плівки, що залишилися нутрощів, жиру, гіркого соку. Під струменем води це буде не складно зробити. Частина бруду змиється сама, а що залишиться, вимиваємо пальцями. Все, тушка вимита.

Ложем її на обробну дошку і продовжуємо розбирати. Від місця, де була голова і до хвоста, строго по центру спинки, робимо надріз.

Щоб нормально зняти шкіру з селедин, великий плавник в середині спини потрібно обійти розрізом з обох сторін, пальцями відокремити його від м’яса і витягнути, потягнувши його за зовнішню частину. Вилізе плавник досить легко. Багато дрібних кісток є м’якоті під плавцем. Кістки ці прикріплені до самого плавника.

Разом з плавцем ви їх витягнете. А от якщо плавник тільки зрізати, дрібні кістки залишаються в оселедця і вони потрапляють комусь на тарілку. Уявіть, як незручно людині їх вибирати.

На нижній частині риби є ще один плавець, трохи менше і з маленькими кісточками. Його вирізаємо таким же способом, як і верхній. Тепер потрібно зняти з оселедця шкурку. Там де була голова тепер надріз, і підчепити шкірку дуже зручно. Підчепивши шкурку, акуратно відриваємо по напрямку до черевця.

Коду шкурку відокремили по всій ширині, потрібно тягнути її у напрямку до хвоста. Знімається шкурка в основному дуже легко, головне різких рухів робити не потрібно інакше шкурка порветься. Якщо ж шкурка, все-таки порвалася, в тому місці підчепити ножем і потягніть знову.

Тепер залишається зі скелета зняти м’ясо. Це самий складний процес.

Як би ви не намагалися, відокремлене м’ясо буде все в небі маленькими кісточками. Це тому, що кісточками неймовірно багатий скелет риби.

Щоб кісточок було мінімум, двома руками візьміть селедин за хвіст і в різні сторони потягніть. Оселедець розпадеться на дві половинки.

У нижній частині, від черевця, кісток майже не буде, вони залишаться на скелеті риби. А ті, що залишилися, витягніть руками. Зробити це буде не складно.

Якщо оселедець міцно посолена або дуже вже худа, риба не бажає сама розділятися на половинки. У цьому випадку чітко по бічних лініях зробіть надрізи і потягніть рибу за хвіст. Вона розділиться по цих надрізів. Якщо ж риба продовжує упиратися і розділяється як їй завгодно, пальцями до хребта поглибте цей надріз. Тепер сама вперта селедин розділиться на красиве філе.

У нас вийшло два філе з черевця, а зі спинки висить на хребті. М’ясо від хребта потрібно відокремлювати руками.

Поглибите пальцями надріз на спині риби і, дійшовши до хребта, по напрямку від голови до хвоста потихеньку отдавлівает м’ясо від кістки. Відділятися м’ясо буде легко. Намагайтеся не відривати дрібні кісточки, а стягати з них м’ясо, щоб вони залишилися на хребті. Ви отримали ще одну смужку філе. Тепер відділяємо інше філе від кістки.

Потягніть в різні сторони м’ясо і кістку. Щоб на кістках не залишилося багато м’яса, не тягніть занадто різко. Відділяйте, так само як і попередню половинку.

Ось і є у вас чотири філе. Але, як би ви, не старалися, в них засіло неабияку кількість дрібних кісточок. Таке ось властивість оселедця. Пройдіть пальцями по філе. Там де колеться, є кістку.

Виймати кістки можна пінцетом або руками. Пінцетом виймати кістки швидше, а руками довше і важче.

Отримане відмінне оселедцеве філе без кісток можна вживати. З оселедцевого філе можна приготувати смачний паштет, його можна замаринувати, додати в різні салати і з’їсти просто з чорним хлібом.

Як обробити оселедець?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!