Як обрізати виноград?

Як обрізати виноград?

Де може рости виноград? Йому потрібні тепло і волога, значить, сприятливі зони для нього південні частини нашої країни.

Але практика показує, що виноград росте скрізь, де люди готові докласти зусиль для його обробітку, і не варто забувати, що запорукою хорошого врожаю є правильна обрізка винограду. У даній статті ми розповімо, як правильно обрізати виноград.

Наш досвід стосується вирощування винограду в Московській області. Виноград благополучно росте на будь-яких грунтах, важливо вкривати його від морозу і правильно обрізати. Правильна обрізка винограду обов’язкова, щороку необхідно видаляти майже весь однорічний приріст, іноді і частина старої лози. Обрізка старого винограду (як, втім, і молодого) проводиться для того, щоб встановити оптимальне співвідношення між кореневою системою і гілками, надати кущу певну форму і подолати полярність виноградної лози. Правильна обрізка винограду робить ягоди більший і смачніше, виноград швидше дозріває, урожай збирати набагато легше, простіше доглядати за лозою.

Молоді кущі (вік до 5 років) починають обрізати з першого року, надаючи їм форму. Обрізка старого винограду робить урожай більш високим і якісним, Обрізані кущі легше вкривати на зиму. Старі кущі завдяки обрізці залишаються продуктивними. Обрізаються також гілки, пошкоджені морозом і градом.

Як правильно обрізати виноград. У наших кліматичних умовах застосовується осіння і весняна обрізка винограду. Весняна обрізка винограду проводиться рідше.

Багато хто вважає, що виноград обрізати краще восени, він легше перезимує, а навесні легше за ним доглядати. Восени обрізають слабкі і маленькі гілки, залишаючи визріли і розвинені лози товщиною від 7 мм до 10 мм. Іноді рукави отримують пошкодження або з якоїсь причини знижують врожайність. Такий рукав замінюють на інший сильний втечу, який росте з голови куща. Всі зрізи повинні знаходитися на внутрішній стороні гілок, зверненої до середини куща так вони краще заростають.

Якщо ж рани будуть знаходитися на різних сторонах гілки, це ускладнить рух соку і знизить урожай. Зрізи повинні бути гладкими. Після обрізки лозу відв’язують від шпалер, пригинають, придавлюють дерев’яним бруском, щоб взимку гілки не ламалися під вагою снігу.

Обрізають виноград через пару тижнів після листопаду, до настання заморозків підмерзлі гілки стають ламкими. Є багато способів укриття винограду на зиму, ми просто досвідчене сніг на кущ винограду.

У цьому укритті він благополучно залишається до весни. Коли сніг починає відтавати, прибираємо вантаж з гілок, піднімаємо їх, обрізаємо, залишаючи 3-4 вічка і гілку заміщення внизу, щоб видалити здерев’янілих лозу.

На гілці заміщення формуються сильні лози, які наступного року принесуть рясний урожай. Молоді кущі винограду першого року обрізаються на 2 очка. Потім підв’язуємо гілки, щоб підтримувати гілки з гронами.

Обрізку потрібно виробляти до початку сокоруху, тому що свіжі рани на лозі заживають довго, а що з’явилися сльози заллють оченята, що може погубити кущ. Влітку обрізки як такої немає, виноградарі обламують непотрібні зелені гілки, прищипують пагони, пасинкують. Це робиться для профілактики хвороб та створення кращих умов для визрівання винограду. Якщо прибрати непотрібні гілки, до кистей збільшиться приплив корисних речовин, визріють лози, залишені на наступний рік.

Можливі помилки. Початківці виноградарі часто недооцінюють обрізку винограду. Шкодуючи виноград, вони тільки вкорочують верхівки або вирізують суху лозу, сподіваючись, що на кущі з густими гілками буде багато грон. Однак на густих кущах гілки і грона не отримують достатньо світла і харчування. Гілки стають тонкими і короткими, урожай стає менше і гірше якістю.

Досвідчені виноградарі щороку видаляють 50-90% приросту, ніж досягають хорошого врожаю. Якщо починати обрізку молодих саджанців, то проблем не виникає: кущ формується правильно, залишається 3-8 рукавів, що дають урожай. Якщо ж кущ запущений, з ним чекає багато роботи. Але витрачені зусилля винагородять хорошим урожаєм. Виноград.

Розмноження, посадка і догляд.

Як обрізати виноград?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!