Як народжують гуппі?

Як народжують гуппі?

Гуппі стають статевозрілими вже в 3-4 місяці і можуть з цього часу регулярно приносити потомство. Ці рибки є живородящими, тому роблять на світло повністю сформованих мальків, здатних відразу самостійно харчуватися. Запліднення самки самцем відбувається за допомогою гоноподій, що є видозміненим анальним плавцем. Гоноподій нагадує трубочку і за допомогою м’язів може приймати різні положення, необхідні для осіменіння самки.

Нерест гуппі можна стимулювати інтенсивної підміною води і підвищенням її температури на 2-3. Кількість вимітати мальків залежить від віку самки. Чим старше самка, тим більше малюків у неї народжується. У великої дорослої самки може народитися до 150 малюків, у молодої до 20.

Чим же годувати новонароджених малюків гуппі? Якщо під рукою немає спеціального корму для мальків, можна розтерти на порох сухого гаммаруса або дафнию. ростуть дуже швидко, вже через 1, 5-2 місяці самці почнуть поступово фарбуватися, причому всі рибки будуть пофарбовані по-різному.

Повністю їх забарвлення сформується лише до року. Гуппі можуть нереститися навіть в загальному акваріумі.

Але якщо ви хочете зберегти потомство, краще самку відсадити в окрему ємність, коли черевце її помітно округлятиметься. Після того, як мальки з’являться на світ, самку необхідно повернути в загальний акваріум, так як вона теж може з’їсти своїх малюків. У малюків підвищується шанс вижити в загальному акваріумі, якщо він густо засаджений дрібнолистими рослинами серед яких можна сховатися. Якщо містити гуппі в хороших умовах і годувати живим кормом (дафніями, трубочником, дрібним мотилем), вони будуть приносити потомство кожен місяць півтора. Але слід знати, що при близькоспорідненому схрещуванні потомство буде поступово вироджуватися, можуть народжуватися мальки з дефектами.

Тому рекомендується підсаджувати самців або самок з ї не родичів. Тоді потомство точно буде здоровим і ще більш різноманітною забарвлення.

Відео: розмноження гуппі, або як розмножуються акваріумні рибки гуппі.

Як народжують гуппі?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!