Як намалювати руку?

Як намалювати руку?

Добре промальовані руки завжди облагороджують всю ілюстрацію в цілому. Деякі художники спеціально включають в свої сюжети руки. Найбільш важливий факт то що кисті рук увігнуті з боку долоні і опуклі з тильного боку.

Опуклості так розташовані по колу долоні, що в ній можна навіть утримати рідину. Рука служила первісній людині чашкою, і, склавши дві долоні у формі чаші, він був здатний їсти їжу, яку не міг утримати одними пальцями. Велика м’яз великого пальця одна з найважливіших у кисті.

Ця м’яз, у взаємодії з м’язами інших пальців забезпечує захоплення настільки міцний, що дозволяє утримувати в підвішеному стані власну вагу. Ця потужна м’яз може тримати дубину, цибулю, спис. Можна сказати, що існування тварин залежить від м’язів їхніх щелеп, а існування людини залежить від його рук. Варто звернути увагу на потужне сухожилля, прикріплене до основи кисті і як на тильній стороні руки згруповані сухожилля пальців.

Ці сухожилля можуть управляти як всіма пальцями разом, так і кожним окремо. М’язи, що тягнуть ці сухожилля, розташовані на передпліччі. На щастя для художника, сухожилля, в основному приховані від погляду. У дітей і молоді сухожилля на тильній стороні руки не видно, але з віком стають все більш помітними.

Кістки і сухожилля на тильній стороні долоні близькі до поверхні, але ті, що навколо долоні і всередині пальців, приховані від очей. В основі кожного пальця є подушечка. Вона захищає лежать всередині кістки і створює зчеплення з утримуваним об’єктом.

Наступна важлива річ це викривлене розташування кінчиків пальців і суглобів. Два пальці лежать по обох боках від лінії, проведеної через середину долоні. Сухожилля середнього пальця розділяє тильну сторону кисті навпіл.

Важливий також факт, що великий палець рухається під прямим кутом до руху інших пальців. Кісточки пальців розташовуються трохи попереду складок під ними на внутрішній стороні долоні. Зверни увагу на криві, по якій розташовані кісточки пальців і на те, що крива стає тим крутіше, чим ближче кісточки до кінчиків пальців.

Середній палець це ключовий палець, що визначає довжину долоні. Довжина цього пальця до суглоба трохи більше половини довжини долоні.

Ширина долоні трохи більше половини її довжини на внутрішній стороні. Вказівний палець майже на одному рівні з основою нігтя середнього пальця. Безіменний палець майже однаковий по довжині з вказівним.

Кінчик мізинця майже на одному рівні з останнім суглобом безіменного пальця. На малюнку показано, як правильно визначити положення западини долоні. Також зверни увагу на криву вигину тильного боку кисті. Руки не виглядатимуть натурально, здатними до хапання, поки митець не освоїть ці деталі.

Руки на малюнку зображені так, як якщо б вони тримали якийсь предмет. Гучний звук оплесків робиться різким стисненням повітря між впадинками двох долонь.

Погано намальовані руки будуть виглядати нездатними аплодувати. Руки жінок, відрізняються від чоловічих в основному тим, що у них дрібніше кістки, не так сильно виражені м’язи і велика округлість площин. Якщо середній палець зробити розміром щонайменше в половину довжини долоні, рука буде більш граціозною та жіночною. Довгі пальці, овальні за формою, додадуть шарму.

Руки дітей самі по собі хороша вправа в малюванні. Основна відмінність від рук дорослих те, що долоню значно товщі в порівнянні з маленькими пальцями.

М’язи великого пальця і основи долоні дуже об’ємні, навіть маленькі діти можуть утримувати власну вагу. Кісточки на тильній стороні долоні приховані плоттю і помітні по ямочкам. Підстава долоні повністю оточене складками; воно значно товщі, ніж подушечки під пальцями. Пропорції в основному залишаються тими ж.

У віці початкової школи різниця між рукою хлопчика і дівчинки невелика, але в юності з’являються великі зміни. Рука хлопчика більше і міцніше, показуючи розвиток кісток і м’язів.

Кістки дівчаток залишаються менше, тому у них ніколи не розвиваються такі великі кісточки пальців, як у хлопчиків. Підстава долонь також розвивається більше у хлопчиків, у дівчаток воно набагато м’якше і гладше.

У хлопчиків нігті, так само як і пальці, злегка ширше. Дитячі руки щось середнє між руками немовляти і руками підлітка. Це означає, що м’язи великого пальця і основи долоні пропорційно товщі, ніж у дорослого, але тонше в порівнянні з пальцями, ніж у немовляти. Пальці в співвідношенні з долонею такі ж, як у дорослих.

Рука в цілому менше, трохи повніше, з ямочками, і суглоби, звичайно, більш округлі. Освоївши конструкцію рук, ти отримаєш задоволення від малювання рук літніх людей. Насправді малювати їх простіше, ніж руки молодих, тому що анатомія і конструкція руки помітна більше.

Основи конструкції все ті ж, але пальці стають товщі, суглоби більше, кісточки пальців видаються сильніше. Шкіра стає зморшкуватою, але підкреслювати цю зморшкуватість потрібно лише на вигляді з близької відстані. Не важко здогадатися, чиї це ручки По квітам варто відзначити, що пальці і долоні трохи красно загального тону шкіри рук.

Матеріал зібрано з різних джерел. Сподобалося?

Тиснемо лайки.

Як намалювати руку?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!