Як муркочуть кішки?

Як муркочуть кішки?

Мабуть, кішка — це одне з найбільш загадкових тварин. Хтось любить їх більше, хтось байдужий до цих красивим і своєрідним тваринам. Але якщо говорити про засоби їх самовираження, то практично всіх цікавить питання, чому кішки гурчать. Про те, яким чином кішка видає ці цікаві звуки, є різні думки.

Більшість фахівців вважають, що бурчить кішка допомогою вібрації голосових зв’язок. Тобто, при вдиханні діафрагма кішки напружується, відбувається змикання голосових зв’язок, а потім вони розходяться, при цьому вивільняється повітря і видається характерний звук. Як правило, бурчання, або муркотіння кішки говорить про її позитивних емоціях.

Зазвичай кішка бурчить, коли її гладять, або коли вона відпочиває після ситного обіду. Дуже зворушливо чути, як бурчить кішка при спілкуванні зі своїми малюками, особливо під час їх годування, коли на ласкаве бурчання мами-кішки кошенята муркочуть у відповідь. Всі кішки, як і люди, різні, і гурчать вони по-різному. Одна з представниць котячої породи, англійська кішка Smokey, навіть занесена в книгу рекордів Гіннесса за своє бурчання, яке досягає рівня 67, 7 децибел.

Однак, господиня гучного кішки зовсім не скаржиться на такий талант своєї вихованки. Ще б, адже бурчання кішок дуже добре впливає на нервову систему, несе спокій і розслаблення, сприяє нормалізації кров’яного тиску. А маленьким дітям воно допомагає заснути.

Однак, іноді буркітливі звуки кішка може видавати від занепокоєння, болі чи нездужання, щоб привернути увагу свого господаря. Тобто, чому кішки гурчать і що вони хочуть виразити за допомогою цих звуків, повинні найкраще знати їх господарі.

Тільки уважне і дбайливе ставлення до свого вихованця допоможе правильно зрозуміти тварина і в разі необхідності заспокоїти його або надати допомогу, а може, просто доставити йому радість своєю увагою.

Як муркочуть кішки?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!