Як ловити форель?

Як ловити форель?

Існує безліч причин тому, що рибалки стають завзятими форелістамі. Полювання на цю рибу складна і вимагає великої майстерності і терпіння, а щоб осягнути всі секрети лову форелі доведеться витратити чимало часу і коштів. Якщо ви все ж вирішили випробувати свої сили в мистецтві полювання на цю цінну рибу не сумнівайтеся вона вас не розчарує. Отже, водойма вже вибраний, час риболовлі визначено, як ловити ви теж вирішили, залишилося подбати тільки про одне: про правильну приманки, помилившись у виборі якої ви можете позбавити себе улову повністю, навіть за інших сприятливих умовах.

В даний час спеціалізовані магазини пропонують покупцеві найрізноманітніші приманки для лову форелі: воблери, блешні, що обертаються, різні мушки, натуральні приманки і багато інших. Зупинимося на деяких видах докладніше.

Починаючи з розтину водоймища і до самого льодоставу можна ловити форель на живця, проте ж, цей вид приманки не дуже популярний серед бувалих рибалок. Справа в тому, що дрібна форель рідко буває настільки хижої, щоб нападати на живу рибку, а великі форелі зустрічаються не скрізь і не завжди. Але якщо риб у водоймищі багато, а корма мало, то форель відмінно бере навіть на шматочки рибки, не кажучи вже про живець, в якості якого можна використовувати пічкурів, гольців і іноді подкаменщиков. Якщо ж у водоймі немає нестачі корму, ловля форелі на живця може бути успішна тільки у вечірній час і в каламутній воді. Якщо збираєтеся рибалити з простою поплавковою вудкою, то в якості приманки можна використовувати і інший тваринний матеріал, наприклад, черв’яків і опаришів, крабові палички, мальків, лососеву ікру.

Популярна також ловля форелі на креветку. Крім лову живця форель можна ловити (особливо влітку) на штучну мушку. При виборі такої насадки особливу увагу приділіть її забарвленні.

У весняний період форель найкраще клює на невеликі коричневі мушки, схожі на сутінкових метеликів, що з’являються біля води саме в цей час. Влітку особливо актуальні яскраві, строкаті мушки для лову форелі, підійдуть жовті, червоні або яскраво-сині насадки. В осінній період в похмуру погоду гарні сірі або чорні мушки, а якщо день видався сонячний, то мушку можна взяти яскравішою.

Не забувайте також і про стан самої мушки, гачок її повинен бути ідеально гострим, своєчасно замінюйте зношені деталі, інакше ризикуєте втратити великого видобутку просто через банальну несправності снастей. Коли протягом або глибина не дозволяють рибалці використовувати більшість популярних снастей, на допомогу приходить фідер. Дана снасть вимагає постійної уваги рибалки до себе, однак і результати ловля форелі на фідер приносить вражаючі. Такий спосіб рибалки багато в чому схожий з ловом на поплавкову вудку, весь процес зводиться до хорошого ввезенню і подальшого споглядання вершинки фідера. Головне, не пропустити клювання.

У виборі приманки для лову форелі важливо орієнтуватися, насамперед, на те, в який час і в якому водоймі ви збираєтеся ловити. Якщо самостійне рішення прийняти складно через брак знань, порадьтеся з професіоналами або почитайте спеціалізовану літературу.

Починати завжди важко, але з часом і до вас прийде досвід, а з ним і успіх.

Як ловити форель?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!