Де Егейське море?

Де Егейське море?

Його назва багато дізнаються спочатку по дивним міфам і легендам Стародавньої Греції і тільки потім вже за підручниками географії і туристичним буклетам, дивуючись з того, що воно існує в реальності. Що найголовніше при зустрічі з ним не відбувається розчарування! Тут народилося більшість грецьких міфів і легенд, які сплели в один чарівний клубок людей, богів, любов, війну, ревнощі і смерть.

Цивілізація на Егейських островах розвинулася задовго до часів легендарного Одіссея. У цих районах люди жили і творили за сім тисячоліть до нашої ери. Давньогрецька культура сформувалася в результаті численних і різноманітних впливів. Між Афінами і Смірною (грецька назва Ізміра в Туреччині) пролягали торгові шляхи, що з’єднували Європу, Африку та Азію.

Кораблі не тільки перевозили товари, а й сприяли обміну традиціями між різними народами. З цієї суміші різних культурних елементів народжувалися нові цивілізації, які гинули через війни або землетрусів. Мінойська цивілізація, що виникла на острові Крит, досягла свого піку в II тисячолітті до н. е.. і проіснувала до XV в. до н. е.. Вона була названа по імені легендарного критського царя Міноса. Її захід історики пов’язують з найпотужнішим виверженням вулкана на острові Санторіні (Тіра) в архіпелазі Кіклади, що викликав катастрофічні наслідки у всьому регіоні.

На Кікладах в III-II ст. до нашої ери існувала своя цивілізація, що зазнавала вплив Минойской і Елладської розвивалися на материковій частині Греції. У XVXI11 ст. Крит і Кіклади завоювали ахейці, які розселилися на багатьох островах Егейського моря.

Це був час розквіту Микенской цивілізації. Класичний період античності (V-IV ст. До н. Е..) Вніс величезний внесок у розвиток філософії, архітектури та мистецтва, політики та освіти всього сучасного світу.

Саме тоді народилися всі давньогрецькі легенди і міфи, пов’язані з Егейським морем і його берегами. Землі, що оточують Егейське море, знавали бурхливі періоди історії з IV в. до н. е.. вони були під македонянами, в 146 р. до н. е.. їх завоювали римляни, в IV ст. н. е.. вони увійшли до складу Візантійської імперії. Тут бували і хрестоносці. Частина земель нинішніх Греції та Туреччини, зокрема Родос, Галікарнас (Бодрум), були захоплені госпітальєрами (лицарями Мальтійського ордена).

На Родосі крім залишків античної архітектури збереглися чудові зразки середньовічного зодчества хрестоносців. Егейське море ставало ареною конфліктів між Венецією (пользовавшейся підтримкою західної європейської аристократії) і потужної Османською імперією, яка завоювала більшу частину Греції в XV в. У 1830 р. Греція остаточно здобула незалежність, і з тих пір більшість островів в Егейському морі належить Греції. Егейське море утворилося близько 20 тисяч років тому в результаті занурення суші (Егеїди), частинами якої і є численні острови на його поверхні. З назвою Егейського мори пов’язаний відомий міф про Тесея, що убив Мінотавра. Егей, афінський цар, був батьком героя.

Він домовився зі своїм сином, що відправлялися на Крит, що в разі благополучного результату (перемоги над чудовиськом) чорні вітрила на кораблі смертників, приготованих в якості їжі для людино-бика, будуть замінені на білі. Тесей переміг Мінотавра і завдяки Аріадні, що дала йому провідну нитку, вибрався зі своїми супутниками з лабіринту, але між справою забув змінити вітрила. Егей, побачивши вдалині корабель з чорними вітрилами, не дотримав відчаю і кинувся з кручі в море, яке з тих пір і стало називатися Егейським.

Практично з кожним островом і берегами Егейського моря пов’язаний якої міф. На західному березі Малої Азії відбувалися події Троянської війни XII в. , Описані в Іліаді Гомера, ці води борознив у своєму нескінченному подорожі прославлений Одіссей. На острові Юра в Північних Спорадах хитромудрий Улісс засліпив Поліфема, на Скірос жив Ахілл і загинув Тесей, на Серіфос виріс Персей, поруч з Самосом впав у море Ікар, похоронений на

Ікарі, на острові Кос Геракл влаштував різанину, на Делосі Літо народила Аполлона і Артеміду, на Лемнос був скинутий своєю божественною матінкою непоказний Гефест, тут же на два роки застрягли аргонавти в суспільстві амазонок, а на Іосе похований сам великий Гомер. З двох тисяч островів в Егейському морі заселені набагато більше двохсот. Казкові острови за останнє сторіччя втратили частину своєї чарівності через масову вирубку лісів.

Незважаючи на це, море, пам’ятники античності, люди і їх мальовничі білі будинки створюють незабутню атмосферу, так залучає туристів. На кам’янистих схилах ростуть оливи, виноград, інжир, олеандри. Весна найбільш підходящий сезон для відвідування Егейських островів, оскільки в цей час вони покриті зеленню, вигоряючої з приходом літньої спеки. Місцевий клімат стабільний, але не на будь-який смак чотири з п’яти днів дме дуже сильний північно-східний вітер, теплий і сухий.

Типовим для Егейського моря є постійне слабке перебіг (зі швидкістю до 1 км / ч) проти годинникової стрілки: уздовж західного берега на південь, вздовж східного на північ. На північному сході Егейське море через протоку Дарданелли з’єднується з Мармуровим, а далі через Босфор з Чорним. В Егейському морі традиційно розвинене судноплавство, а ось рибальство поступово занепадає через погіршення екологічної обстановки.

Для виробничих потреб в основному виловлюються сардини, в той час як інші види риб використовуються частіше для туристів.

Де Егейське море?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!