Чи їдять кішок?

Чи їдять кішок?

Коли людина почала займатися землеробством, приблизно десять тисяч років тому, з’явилася необхідність складати зерно. У зернових купах заводилися миші і кішки приходили туди їх їсти. Єгиптяни, які першими одомашнили кішку, досить швидко зрозуміли її корисність.

Вийшов симбіоз: люди не чіпають кішок, а ті позбавляють їх від мишей. Це перша причина, по якій в Європі і на Близькому Сході їх ніхто не намагався приготувати на вечерю. Друга в культурному харчової традиції, яка складалася під впливом релігії.

У Біблії немає жодної згадки про кішку, хоча собаку, наприклад, згадують дуже часто. У книзі Левит, яка наказувала, що їсти можна, а що ні, сказано про що завгодно, навіть про ящірках. Кішки ніколи не розглядалися в контексті їжі.

Чому ящірок можна їсти, а кішок ні? Люди здавна не їли хижаків.

Кішка хижак, який до того ж їсть те, що шкідливо людині. Ведмедів їли. Ведмедів їли з XVIII століття з того моменту, як їх почали подавати до ресторанного столу як екзотичну страву. Спочатку використовували ведмежу шкуру і жир, але м’яса не їли воно гірке.

Щоб його з’їсти, його потрібно три тижні вимочувати. Чому хижаків не їдять? Повсюдно, від ацтеків до євреїв, вважалося, що тварини, які їдять чужу плоть, нечисті. У всіх були свої нюанси, але суть залишалася загальної: раз їдять плоть значить, не придатні до їжі.

Про собак в книзі Левіт теж, до речі, нічого не сказано, але з іншої причини: собака служитель людини, а кішка симбіонт. Давайте тепер розберемося, чому ж кішок таки їдять. І де це відбувається? У Китаї, у В’єтнамі і у всій Південно-Східній Азії, виключаючи Індонезію, Сінгапур і Філіппіни. Вся справа в історії.

Де живуть миші? У нірках. У нірках, які вони риють в землі. Тому в ямах і підвалах, де на Близькому Сході і в Європі зберігали зерно, заводилися миші.

У Китаї ніколи не рили зернових ям. Рис зсипали на величезні глиняні майданчики, де його поїдали НЕ миші, а птахи головним чином, горобці. У 1969 році товариш Мао Цзедун навіть організував тотальну кампанію по боротьбі з шкідниками: китайці винищили всіх виробів. Плескали в долоні, не давали їм сісти, відстрілювали в підсумку, звичайно, вибухнула екологічна катастрофа.

Звідси видно, що головна причина, по якій вони їдять кішок, в тому, що від них ніколи не було ніякої користі. Урожай їли не миші, а птахи.

Саме тому в Китаї першими, в 7 столітті до н. е.. , З’явилися бойові соколи. Наші царі в цьому плані злегка припізнилися. Ще одна причина вічна проблема перенаселення. Прогодувати рисом всіх було дуже складно: його треба хитро і довго вирощувати. Тому люди їли все, що потрапляло під руку: і кішок, і мавп, і сарану, і змій.

А тримати тварин вдома, навпаки, не було прийнято до XIXPвека. Це тільки з європейським впливом з’явилися собачки, яких тримають вдома і чомусь не їдять. Собак, виходить, їдять з тієї ж причини вони нікому не були потрібні?

Так, азіати їх ніяк не використали: ні для їзди, ні для охорони, ні навіть для боїв ніяк. Теплий клімат, відсутність великих хижаків і льодовикового періоду, який пригнав до Європи, наприклад, шаблезубих тигрів все це позбавило азіатів від необхідності в собаках. І, відповідно, ніхто їх не цінував. Чому б їх не їсти?

А ви пробували кішок? Які вони на смак? Як кажуть люди пробовавшие, тобто жили в Китаї, щось на зразок курки. Я б в житті не спробував кішку, або крокодила, або змію я дуже люблю тварин.

Скоріше б чоловічину. Людей я люблю менше.

Чи їдять кішок?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!