Чи давати воду новонародженому?

Чи давати воду новонародженому?

Кілька років тому всі педіатри схилялися до думки, що немовлятам потрібно давати пити воду. Але зараз стан речей змінилося, і багато фахівців поміняли свій погляд на питання: Чи потрібно давати воду новонародженому?

Раніше вважалося, що годувати грудьми достатньо до 3 місяців, обов’язково по режиму, а вже в два можна давати соки. Всі молоді мами зараз знають, що годувати потрібно на вимогу, як можна довше, а соки давати заборонено взагалі до однорічного віку. З приводу допаивания крихти водою, то вважається, що дітям на грудному вигодовуванні це не потрібно, а искусственникам цілком припустимо, якщо дитина не відмовляється від неї. Існує ряд причин, відповідно до яких грудничку давати воду не потрібно: Небезпека недоїдання ризик замість корисного маминого молока отримати звичайну воду.

У зв’язку з тим, що шлунок новонародженого дуже малий, то вміщує він обмежена кількість їжі, а якщо регулярно давати багато рідини, то для грудного молока просто-напросто не залишиться місця. Зменшення вироблення молока. Молоді матусі знають, що кількість молока залежить від кількості прикладань крихти. І якщо малюк попив води, то їсти він не буде і, отже, на наступний день молока буде менше, і так день за днем.

Ризик зменшення в кишечнику кількості корисних бактерій. Відомо, що малюк народжується з чистою травною системою, а материнське молоко допомагає налагодити баланс бактерій. Вода в свою чергу вимиває ще не сформовану структуру мікрофлори кишечника і виникає дисбактеріоз.

Відмова від грудей є однією з небезпечних причин допаивания водою. У зв’язку з тим, що рідина переважно дають немовляті з пляшечки, то у нього виникає плутанина сосків, а штучна соска майже не вимагає зусиль, тому вибір малюка здійснюється на її користь.

Також, молоді мами повинні знати, що спрагу немовляти потрібно вгамовувати молоком, а також вода не допомагає вилікувати младенческую жовтяницю. При високій температурі теж допаивание не потрібно, краще обтирати крихітку і пропонувати грудне молоко, склад якого ідеально підходить для тамування спраги і відновлення балансу солей в маленькому організмі. Якщо малюк хворіє, то в посиленому режимі необхідно пропонувати йому груди, а не воду. Але після введення прикорму в 6 місяців дитині вже можна пропонувати попити. Для угамування спраги варто надавати крихітці очищену воду: кип’ячену або бутильовану дитячу.

Іноді лікар може призначити малюкові трав’яний чай, але самостійно на свій розсуд його давати не слід, тільки в лікувальних цілях. З різними соками теж варто бути обережніше: давати їх розведеними водою і між годуваннями, а не перед ними.

Чи давати воду новонародженому?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!